Tak Jarosław Kaczyński spędza wakacje

i

Autor: twitter.com/jbrudzinski

Prezes PiS nie będzie tylko odpoczywał

Jarosław Kaczyński ma zaplanowany urlop. Europoseł PiS zdradza, co będzie na nim robił

2023-07-31 5:15

Politycy nie mają w tym roku długich wakacji, bo przygotowują się do ciężkiego starcia w jesiennych wyborach parlamentarnych. Lider PiS, Jarosław Kaczyński (74 l.), także nie uda się na dłuższy wypoczynek, bo czeka go sporo obowiązków. – Najpewniej ostatnie szlify list wyborczych powstaną na jego krótkim urlopie – zdradza nam europoseł PiS Ryszard Czarnecki (60 l.).

Zwieranie szyków zamiast wakacji

Mamy gorące lato oraz gorącą sytuację polityczną, ponieważ Zjednoczona Prawicy walczy z opozycją o trzecią z rządu wygraną w wyborach parlamentarnych. Chociaż prezydent Andrzej Duda (51 l.) nie podał jeszcze terminu wyborów, wszyscy spodziewają się jednak, że dojdzie do nich 15 października. Czasu jest więc mało. Nic dziwnego, że w tym roku politycy nie zrobią sobie długich sierpniowych wakacji, tylko poświęcą się wyborom i poprzedzającej je krótkiej kampanii.

Kaczyński: "Jesteśmy w końcowej fazie pisania programu wyborczego". Prezes PiS zapowiada wielką konwencję

Kaczyński będzie pracował nad listami

Dotyczy to także prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który wybiera się na wakacje, ale wyjątkowo krótkie. – Na urlopie prezes będzie jednocześnie wypoczywał i pracował – słyszymy od jednego z polityków PiS. O tym, że lider partii rządzącej będzie pracować w sierpniu na wyjeździe, mówi też europoseł PiS Ryszard Czarnecki. – Pan prezes będzie myślał na urlopie o kampanii i listach wyborczych, które muszą być zarejestrowane we wrześniu. I najpewniej konstrukcja list jest obecnie w głowie lidera naszego ugrupowania. Ostatnie szlify listy powstaną właśnie na jego krótkim urlopie – potwierdza Czarnecki w rozmowie z „Super Expressem”. Tak samo Jarosław Kaczyński robił przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi.  ABR, MAV

Nauczyciel Morawieckiego idzie do sejmu