Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Biologiczna Bzdura Roku

Jarosław Kaczyński laureatem rankingu! Powodem wypowiedź na temat alkoholizmu wśród kobiet

2023-01-23 18:48

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zajął pierwsze miejsce w niechlubnym rankingu na Biologiczną Bzdurę Roku. Zwycięstwo zapewniła mu wypowiedź na temat alkoholizmu wśród kobiet i mężczyzn.

Coroczny plebiscyt na Biologiczną Bzdurę Roku powstał z inicjatywy Łukasza Sakowskiego, autora popularnonaukowego bloga "To tylko teoria". Łukasz Sakowski podejmuje się analizy wypowiedzi znanych osób, które publicznie głoszą pseudonaukowe teorie.

Biologiczna Bzdura Roku. Jarosław Kaczyński zwycięzcą plebiscytu

Wyniki plebiscytu za rok 2022 są już znane. Zdobywcą pierwszego miejsca został prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W głosowaniu uzyskał 43,3 proc. głosów.

Czym "zasłużył" sobie polityk? Podczas spotkania ze zwolennikami partii rządzącej w Ełku, Jarosław Kaczyński stwierdził, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, "musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat".  "Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa" - stwierdził prezes PiS.

Jak wyjaśnił Łukasz Sakowski cytowany przez portal Onet "picie alkoholu jest niewątpliwie bardzo szkodliwe dla ludzkiego organizmu – silniej dla płci żeńskiej – to nie ma podstaw do wysuwania tez o dziesięciokrotnie większej podatności na uzależnienie z uwagi na płeć".

Biologiczna Bzdura Roku 2022. Kto uplasował się na dalszych miejscach?

Na drugim miejscu uplasowała się celebrytka i aktywistka Ane Piżl za wpis głoszący teorię, że "płeć i orientacja to tak samo umowne tożsamości, jak narodowość i wyznanie".

Podium zamknęła Justyna Socha, która angażując się w walkę z transplantologią stwierdziła, że "nie da się przeszczepić narządów od zmarłych dawców". 

Express Biedrzyckiej - Sławomir NEUMANN [23.01.2023]