Janusz Kowalski

i

Autor: TOMASZ GOLLA Janusz Kowalski

Mocne słowa

Janusz Kowalski zakpił z Tuska. W sieci zawrzało. Nawiązali do reprezentacji w piłce nożnej

2022-11-23 17:17

Janusz Kowalski słynie z osobliwego poczucia humoru, które nie każdemu pasuje. Wiceminister rolnictwa tym razem postanowił odpowiedzieć na wpis Donalda Tuska na Twitterze. W owym wpisie również nie zabrakło osobliwego podejścia, które charakteryzuje Kowalskiego.

Niewątpliwie ważnym wydarzeniem był mecz Polska-Meksyk, który odbył się na XXII Mistrzostwach Świata w Katarze. Polska zremisowała ze swoim przeciwnikiem 0-0. Do wydarzenia odniósł się szef PO Donald Tusk, który z tej okazji pokusił się o komentarz. Na odpowiedź wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego nie trzeba było długo czekać. Kowalski w znany dla siebie sposób zaczepił Tuska. 

"W 1982 przecież WY pierwszy mecz przegraliście 1:2 z Algierią. Ale fakt - medal srebrny był. A Polska się nie poddaje i walczy!" - napisał na Twitrerze. W sieci zawrzało. Internauci nie szczędzili komentarzy w kierunku Kowalskiego. Większość wpisów internautów nie była jednak przychylna. 

Kim jest Janusz Kowalski?

Janusz Kowalski urodził się 11 kwietnia 1978 w Opolu. W latach 2019–2021 Kowalski piastował funkcje sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, od 2022 jest sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kowalski ma na swoim koncie książkę, której jest współautorem. Mowa o książce pt. Lech Kaczyński. Biografia polityczna 1949–2005. Kowalski 5 maja 2021 został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej, po zarzutach o „odczłowieczanie osób LGBT” i posługiwanie się określeniem „ideologia LGBT”.

Janusz Kowalski rozpływa się nad Ziobrą. Uchwalono "bezwzględne dożywocie" dla "zwyrodnialców". O kogo chodzi?

Sedno Sprawy - Janusz Kowalski