Janusz Kowalski

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express

Wybory 2023

Janusz Kowalski za jedno lubi Szymona Hołownię i nie wyklucza koalicji

2023-01-22 9:05

Nie milkną echa sobotniego wystąpienia Szymona Hołowni, lidera Polski 2050. Do przemówienia Szymona Hołowni odniósł się także Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Takich słów chyba nikt się nie spodziewał. Janusz Kowalski w jednym z najnowszych wpisów na swoim profilu przyznał, że za jedno lubi Hołownię i nie wyklucza z jego ugrupowaniem koalicji.

Kowalski o Hołowni

Szymon Hołownia będzie stał na czele Polski 2050. Jego zwycięstwo w wyborach na lidera ugrupowania zostało ogłoszone na pierwszym krajowym zjeździe Polski 2050. W sumie wynik nikogo nie zaskoczył, gdyż Szymon Hołownia był jedynym kandydatem. W swoim wystąpieniu nawiązał do jego rozmów z Donaldem Tuskiem. – Decyzja [red. o starcie w wyborach] powinna zapaść po dokładnym policzeniu wszystkich wariantów, tak by rzecz opierała się nie na naszych płomiennych deklaracjach, intuicjach i serdecznych wskazaniach naszych rozgrzanych umysłów, czy ciśnieniu aparatu, czy innych okolicznościach, ale na obiektywnej, rzetelnej analizie – stwierdził.

Do wystąpienia Hołowni odniósł się Janusz Kowalski. Wiceminister rolnictwa stwierdził, że za jedno lubi Szymona Hołownię. "Za jedno szczerze lubię szanownego @szymon_holownia. Za to, że odciął się od Donalda Tuska - architekta przemysłu pogardy w polskiej polityce. Gdyby jeszcze Polska 2050 pokochała złotego i węgiel oraz odcięła się od mainstream'u III RP i eurokratów to po wyborach...kto wie" - napisał na Twitterze Kowalski.

Politycy od Kuchni - Robert Biedroń
Sonda
Czy Donald Tusk i Szymon Hołownia powinni opublikować swoje oświadczenia majątkowe przed wyborami w 2023?
Listen on Spreaker.