Jacek Sutryk. Prezydent Wrocławia

i

Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Jacek Sutryk. Prezydent Wrocławia

Dom prezydenta Wrocławia

Jacek Sutryk pokazuje dom po publikacji Super Expressu. Dziennikarz zwraca uwagę na pewien szczegół

2022-10-23 20:34

"Panie Jacku, nie chodzi o to, ile lat ma Pana basen. Chodzi o to, że kupił Pan dom w atrakcyjnej cenie od biznesmena, którego klub Pan dotuje publicznymi milionami" - pisze na Twitterze Marcin Torz, dziennikarz Super Expressu. To odpowiedź na nagranie prezydenta Wrocławia, który po naszej publikacji pokazał swój dom z basenem. Internauci również dociekają: "od kogo pan kupił".

Rezydencja prezydenta Wrocławia

Rezydencja Jacka Sutryka mająca 240 metrów kwadratowych mieszcząca się w atrakcyjnej wrocławskiej dzielnicy - Sępolno kosztowała 1,6 miliona złotych. Tym samym wychodzi około 6,6 tys. za metr kwadratowy. "Postanowiliśmy sprawdzić ile kosztują domy na Sępolnie – dzielnicy, która dla wielu wrocławian jest marzeniem" - podaje portal gazetawroclawska.pl.

"Na popularnym portalu otodom.pl znajduje się obecnie siedem ogłoszeń nieruchomości jednorodzinnych. Ceny za metr kwadratowy wahają się od 9,5 do ok. 15 tysięcy złotych" - czytamy.

Radny PiS zabiera głos w sprawie

"Panie Jacku, nie chodzi o to, ile lat ma Pana basen" - napisał na Twitterze Marcin Torz, dziennikarz Super Expressu w odpowiedzi Sutrykowi, który w mediach społecznościowych pokazał nagranie swojego dom z basenem. "Chodzi o to, że kupił Pan dom w atrakcyjnej cenie od biznesmena, którego klub Pan dotuje publicznymi milionami. Domy dwa razy mniejsze kosztują mniej więcej tyle, ile Pan zapłacił za swój. To proszę wyjaśnić" - czytamy.

"Chciałbym, żeby Jacek Sutryk zrozumiał, że dla opinii publicznej nie jest problemem, że włodarz ma gdzie mieszkać" - komentuje dla "Gazety Wrocławskiej" Andrzej Kilijanek, radny miejski z Prawa i Sprawiedliwości. "W tej sprawie wątpliwości budzi to, że kupił nieruchomość od człowieka, którego działalność jest dofinansowywana z miejskiej kasy" - dodaje Kilijanek.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk kupił dom z basenem. Od kogo? Spore zaskoczenie

Sonda
Jak często sprzątasz mieszkanie?
Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk
Listen to "Afera "Taśmowa" powraca. Komu zaszkodzą zeznania Marcina W.?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają