Jacek Ozdoba

i

Autor: Art Service/Super Express Jacek Ozdoba

Europosłowie zbiednieją?

Człowiek Ziobry chce wprowadzić Lex Sikorski. O co chodzi?

2023-02-14 9:20

Opozycja ma swoje Lex Czarnek, czy w modzie będzie też Lex Sikorski? Postuluje o to Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski. Sekretarz stanu z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, chce by europosłowie nie mogli dorabiać poza pracą w Brukseli i wykładami na uczelni. To pokłosie głośnej sprawy Radosława Sikorskiego, który dostaje rocznie 100 tys. dolarów od Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jacek Ozdoba goszcząc w porannej rozmowie w RMF FM, stwierdził, że powinno zostać nowe prawo dla europosłów. - Powinny być wprowadzone nowe przepisy "Lex-Sikorski", które zakażą europosłom pełnienia innych funkcji zarobkowych, z wyłączeniem aktywności akademickiej - powiedział wiceminister klimatu i środowiska.

Radosław Sikorski dostaje od Arabów 100 tys. dol. rocznie? Jest jego reakcja

Drążąc temat Radosława Sikorskiego odważył się zadać odważne pytanie po czym postawić dwie bardzo odważne tezy. - Mogło dojść do spotkania Sikorskiego i Ławrowa, bo byli na tej samej konferencji. Ale ja nie stawiam tezy, tylko zadaję pytanie - mówił.  - To jest bardzo kontrowersyjne, że w sytuacji, gdy Polska jest narażona na konflikt z Rosją, polski europoseł jedzie na konferencje na wydarzenie, gdzie Ławrow jest witany z honorami. Tu są dwie tezy: albo jest idiotą, ale akceptuje kontrowersyjną działalność za pieniądze - wypalił Jacek Ozdoba.

Sonda
Lubisz Radosława Sikorskiego?
M.KOBOSKO: SPRAWA SIKORSKIEGO JEST PROBLEMEM DLA PLATFORMY