Jacek Kurski zapowiedział Taniec z gwiazdami dla seniorów

i

Autor: AKPA/Piętka

Został dyrektorem

Jacek Kurski ma nową pracę. Jest bardzo prestiżowa i lukratywna

2022-12-07 10:26

Jacek Kurski po utracie pracy w Telewizji Polskiej, ma już w końcu nowe zajęcie. Od jakiegoś czasu spekulowało się, że były prezes TVP może zasilić rząd Mateusza Morawieckiego i zostać nowym ministrem kultury i dziedzictwa narodowego. Niedawno Jacek Kurski miał także rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim. Teraz już wiadomo, czym będzie się zajmować. Poinformował o tym Narodowy Bank Polski.

- W grudniu br. Pan Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Obok Polski i Szwajcarii w jej skład wchodzą: Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Serbia, Tadżykistan, Turkmenistan oraz Uzbekistan. Kandydatura Pana Jacka Kurskiego na stanowisko Alternate Executive Director została zgłoszona przez Prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym - czytamy w komunikacie.

Jarosław Kaczyński zapytany o Jacka Kurskiego: Ja miałem kilka pomysłów, ale...

O tym, że były prezes TVP zaczął pracować w sektorze bankowym poinformował także sam zainteresowany.  - Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykszt i dośw menadż. pracę jako alternate executive director w Banku Światowym świadomy że oznacza to rezygn z części aktyw publ czy ambicji polit. Zawsze myślałem że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem że tu też dobrze przysłużę się Polsce - napisał Jacek Kurski na Twitterze.

Wykształcenie Jacka Kurskiego

Jacek Kurski jest ekonomistą, ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmował się, zarówno jako menedżer jak i członek organów nadzoru, takimi obszarami jak m. in: rozwój regionalny, finanse, infrastruktura czy ochrona środowiska. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, jak również członka Komisji budżetowej Sejmiku Pomorskiego. Jako poseł na Sejm RP był zastępcą przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa. Ma on również duże doświadczenie we współpracy międzynarodowej, gdzie jako poseł do Parlamentu Europejskiego pracował w Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konkurencji PE. Był także seminarzystą w przedmiocie międzynarodowych stosunków walutowych, posiada również Dyplom Ministerstwa Skarbu Państwa uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. W dniu 5 grudnia br. Pan Jacek Kurski po raz pierwszy wziął udział w posiedzeniu polsko-szwajcarskiej konstytuanty Banku Światowego - czytamy na stronach nbp.pl.

Kurski podpadł w PiS? Marek Borowski komentuje
Sonda
Czy Jacek Kurski sprawdzi się na nowym stanowisku?

Jacek Kurski wysłany za ocean w nagrodę... czy za karę?

Posłuchaj! Robert Kwiatkowski mówił o tym już we wrześniu!

Listen to "Komu Jacek Kurski zaszedł za skórę? "Lista wrogów jest znana" - Robert Kwiatkowski [Express Biedrzyckiej]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają