Wołodymyr Petraniuk

i

Autor: Archiwum prywatne Wołodymyr Petraniuk

"Żyjemy w zimnie i ciemności"

Horror w stolicy Ukrainy! Dyrektor teatru Wołodymyr Petraniuk relacjonuje z Kijowa

2022-11-29 4:15

Dramatyczna sytuacja w Kijowie! Rosyjskie ataki rakietowe i ostrzały zmieniły stolicę Ukrainy w piekło. Brakuje wody, prądu, ogrzewania. - Ale żyjemy. I nie spoczniemy, choć jest ciężko. Jest zimno i ciemno – wyznaje nam mieszkający w Kijowie Wołodymyr Petraniuk (68 l.), dyrektor teatru Zwierciadło.

Kilka dni temu przeprowadzono zmasowany atak rakietowy rosyjskich wojsk na Kijów. Zginęło kilka osób, kilkadziesiąt zostało rannych, a tysiące Ukraińców żyje w wielkiej niepewności, strachu i rozpaczy.

- Putin opamiętaj się! - woła oburzony dyrektor teatry Zwierciadło w Kijowie Wołodymyr Petraniuk. Jak nam opowiada, w stolicy Ukrainy zapanowała ciemność. - Brakuje wody, jest zima, a są też problemy z prądem, ogrzewaniem – stwierdza Petraniuk.

Rosyjskie ataki kierowane były tez m.in. na infrastrukturę dlatego w Kijowie wielu mieszkańców kupiło generatory. - Na szczęście żyjemy. Nie spoczniemy! Często nie ma zasięgu, są przerwy w dostawach prądu. Jest zimno, ciemno. Ale staramy się jakoś żyć. Mamy przedstawienia w teatrze, ale nie wiem, czy się odbędą. Również kupiliśmy generatory – opowiada nam Wołodymyr Petraniuk. - Wspieramy się w mieście wszyscy nawzajem. Damy radę! Przetrwamy zimę, mrozy i wygramy z Putinem! - kwituje dyrektor Wołodymyr Petraniuk.

>>>Wołodymyr Petraniuk: moja wnusia jest bezpieczna w Polsce

>>>Wstrząsające słowa mieszkańca Ukrainy. "W Kijowie czuć smród rosyjskich trupów"

Tak wygląda samoobrona Kijowa. Dyrektor teatru Petraniuk wszystko pokazał
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany