Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express, Marek Zieliński/Super Express Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia

Hołownia chciał zwerbować Trzaskowskiego? Lider Polski 2050 zabrał głos

2022-05-22 8:31

Nie złożyłem Rafałowi Trzaskowskiemu żadnej propozycji politycznej; nie ma też żadnych projektów politycznych, które realizowalibyśmy razem - powiedział PAP lider Polski 2050 Szymon Hołownia. W ten sposób odniósł się do informacji jakoby "kusił" prezydenta Warszawy propozycją objęcia teki premiera. W polityce zjawisko zmiany barw politycznych nie jest niczym zaskakującym, podobnie jak i kuszenie właśnie intratnymi stanowiskami. Jak było tym razem?

Hołownia proponował stołek Trzaskowskiemu?

Nie złożyłem Rafałowi Trzaskowskiemu żadnej propozycji politycznej; nie ma też żadnych projektów politycznych, które realizowalibyśmy razem - powiedział PAP lider Polski 2050 Szymon Hołownia. W ten sposób odniósł się do informacji jakoby "kusił" prezydenta Warszawy propozycją objęcia teki premiera. Informację taką podała Interia.pl. Według portalu pochodzi ona od działaczy opozycji, którzy mają mówić o propozycji Hołowni dla Trzaskowskiego: jeśli prezydent stolicy opuści Platformę Obywatelską, to po wygranych wyborach mógłby objąć stanowisko premiera kraju.

W rozmowie z PAP Hołownia zdementował te wieści. Zapewnił, że nie złożył żadnej propozycji politycznej Rafałowi Trzaskowskiemu. „Rafał jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i prezydentem Warszawy, organizuje swój projekt Campus Polska Przyszłości, a ja jest liderem Polski 2050. To jest cały komentarz do tej sprawy” – oświadczył.

„Rozmawiamy z Rafałem, nie ukrywam, że mamy ze sobą pewien rodzaj łączności pokoleniowej i dobrze się rozumiemy. Natomiast nie złożyłem mu żadnej propozycji i on również nie złożył mi żadnej propozycji. Nie ma też żadnych projektów politycznych, które realizowalibyśmy razem” - zapewnił lider Polski 2050.

Prof. Marcin Matczak: PiS jest uzależniony od władzy jak alkoholik od wódki
Sonda
Czy Rafał Trzaskowski jest dobrym prezydentem Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE