Prezydent Duda miał groźny wypadek na skuterze. Maszyna leżała na boku [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-08-10 5:18
Prezydent Andrzej Duda miał wypadek na skuterze
Autor: DP Prezydent Andrzej Duda miał wypadek na skuterze, pływał po Bałtyku

Pływanie na skuterze wodnym to jedno z ulubionych zajęć w wolnych chwilach prezydenta Andrzeja Dudy (48 l.). Ta przyjemna rozrywka może być niebezpieczna, a nawet zakończyć się groźnym wypadkiem! Prezydent przekonał się o tym, gdy podczas szusowania na Zatoce Gdańskiej kierowana przez niego maszyna nagle przewróciła się, a on sam wylądował w wodzie.

Upalny weekend, prezydencki ośrodek wypoczynkowy w Juracie na Półwyspie Helskim. Prezydent najpierw siada sam za sterami potężnej maszyny. Z dużą prędkością wykonuje kilka rund. Później wraca na pomost, gdzie jego wyczyny podziwia kilka osób. Andrzej zmienia maszynę i na jej pokład zabiera pasażerkę. Ale tym razem nie idzie tak łatwo. W pewnej chwili maszyna gwałtownie przechyla się na bok, a pasażerowie lądują w wodzie, trzymając się kurczowo przewróconego skutera! Szczęśliwie tuż obok znajdowała się łódź Służby Ochrony Państwa. Funkcjonariusze błyskawicznie ruszyli na pomoc, podjęli pasażerów z wody i wzięli na hol skuter głowy państwa. Wypadek na skuterze, który można rozpędzić nawet do 120 km/godz. to nie przelewki.

- Wypadki są groźne, nawet bardzo. Zdarzają się poważne potłuczenia, połamane żebra, a przy dużej prędkości można nawet stracić przytomność i utopić się – mówi „SE” Damian Jerszyński, prezes Zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Wielkopolskiego. Przypomina też, że powinno się bezwzględnie przestrzegać znaków na wodzie i pływać w kapoku oraz kasku na głowie.

Do sterowania skuterem wodnym potrzebny jest patent sternika motorowodnego. Kurs trwa do dwóch dni i kończy się państwowym egzaminem. Niestety nie udało się nam dowiedzieć, czy prezydent ma taki patent.

Groźny wypadek prezydenta na wodzie. Maszyna leżała na boku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE