Mecenas Roman Giertych

i

Autor: fot. PAP/Radek Pietruszka

Wybory 2023

Giertych zaliczy polityczne odkupienie? Wiemy co wyborcy sądzą o jego starcie

2023-09-03 10:09

Jak wyborcy oceniają start Romana Giertycha z list Koalicji Obywatelskiej? Jak wynika z badania SW Research dla rp.pl, okazuje się, że zdania są podzielona. Większość badanych nie ma zdania, ale również grupy oceniających kandydaturę polityka pozytywnie i negatywnie zajęły spory odsetek badanych.

Jak wyborcy oceniają start Romana Giertycha z list KO?

Ankietowanym - jak podano w niedzielę na portalu rp.pl - zadano pytanie: "Jak ocenia Pani/Pan fakt, że Roman Giertych, były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, wystartuje w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej?".

35,3 proc. respondentów negatywnie oceniło fakt, że Giertych startuje w wyborach z list KO, a 26,6 proc. badanych – pozytywnie. 38,1 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.

Roman Giertych wystartuje w wyborach do Sejmu z ostatniego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w Kielcach.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel 29 i 30 sierpnia 2023 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Plany Tuska mogą wziąć w łeb! Śmiszek o starcie Giertycha

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Nasi Partnerzy polecają