Gdzie nocują prezydenci USA w Polsce? W takich luksusach będzie spał Joe Biden [ZDJĘCIA]

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS, AP Gdzie nocują prezydenci USA w Polsce? W takich luksusach będzie spał Joe Biden [ZDJĘCIA]

Joe Biden w hotelu, w Warszawie dostanie pokój z widokiem na Pruszków. Cena? Niemała ale jest fortepian

2022-03-24 16:39

Prezydent USA Joe Biden (80 l.) przyleci do Polski już w piątek 25 marca 2022. „Gościnność, acz szczera, czasem boki rozpiera”, mówi stare polskie przysłowie, które do odwiedzin prezydentów Stanów Zjednoczonych w Polsce pasuje jak ulał. Prezydent USA na własnej skórze przekona się o bajecznych luksusach, w jakich opływają topowe apartamenty w ofercie warszawskiego hotelu Marriott. Jak wygląda, ile kosztuje i czy skorzystać każdy może ?

Warszawski hotel Marriott obrósł już niemalże legendą, jeśli chodzi o goszczenie najważniejszych postaci świata polityki, kultury i biznesu. Wszystko zaczęło się pod koniec 1989 r. Hotel Marriott zajmujący 20 pięter nowego centrum LIM u zbiegu al. Jerozolimskich i ul. Emilii Plater, stał się głównym ośrodkiem międzynarodowej finansjery, chcącej zainwestować swoje dolary w rodzącą się gospodarkę wolnorynkową. – Wtedy w Warszawie nie było miejsc, które byłyby bezpieczne dla zamożnych zagranicznych biznesmenów. Dlatego wszyscy siedzieli w knajpie na 38. piętrze w hotelu Marriott - opowiadał "Dziennikowi" biznesmen Marek Dochnal.

Okres transformacji ustrojowej był krytyczny dla ustanowienia reputacji hotelu wśród amerykańskich gości. Także u tych, którzy mieli kontakty w Białym Domu. I tak renomowany hotel w latach 1994 i 1997 gościł prezydenta Billa Clintona, w 2001 George'a W. Busha, w 2011, 2014 i 2016 Baracka Obamę, a w 2017 Donalda J. Trumpa.

Teraz przed hotelem kolejna wyjątkowa wizyta, a o tym jak hotel gości prezydentów Stanów Zjednoczonych mówiła w radiu TOK FM Idalia Kostrzewska, dyrektor do spraw relacji z gośćmi w Hotelu Marriott.

>>>Joe Biden przyjeżdża do Warszawy. Czy jego bestia zablokuje stolicę?

- O wielu szczegółach, na przykład tego, w którym konkretnie pokoju będzie nocował przywódca, obsługa hotelowa nie wie do samego końca. Bo wbrew temu, co być może wiele osób myśli, prezydenci Stanów Zjednoczonych nie śpią w tych samych apartamentach i w tych samych łóżkach. Nie przebywają nawet na tym samym piętrze! - zdradziła Kostrzewska.

Kostrzewskiej, która pracowała w hotelu od 1989 r. szczególnie zapadła w pamięć jedna z wizyt Baracka Obamy. - Miałam biuro razem z dyrektorką do spraw security. Była tak przejęta tymi wydarzeniami. W ogóle nie wychodziła z hotelu. Tu mieszkała, tu spała, ale fantastycznie to wszystko wypadło. A kiedy Barack Obama przyjechał do nas drugi raz, powiedział do niej "cześć Iwona". To było coś kapitalnego - wspominała gościni radia TOK FM. Dodała też, że były prezydent zaproponował jej koleżance zrobienie sobie wspólnego selfie, "był bardzo otwarty i swobodny".

- I nie chciał mieszkać w apartamencie prezydenckim. Powiedział, że jest sam, bez żony i dzieci, i że ten pokój jest dla niego po prostu za duży – wspominała Kostrzewska.

Czym jest reprezentacyjny Apartament Prezydencki hotelu Marriott? To dwukondygnacyjna oaza luksusu, sięgająca najwyższego, 43. piętra Centrum LIM. Apartament składa się z obszernego salonu z wygodnymi sofami, kinem domowym oraz fortepianem, z jadalni i oddzielnej kuchni. Na kolejnym piętrze znajdują się 2 sypialnie z łóżkami King Size oraz przestronna łazienka, z której prysznica dojrzymy... Pruszków! Na całodobowe zawołanie są zespoły Conciege, At Your Service i Room Service.

W chwili otwarcia nocleg w Marriotcie kosztował 2 tys. dolarów za apartament prezydencki. Obecnie ceny zmalały drastycznie i koszt wynajęcia to ok. 3 tys. złotych.

Kliknijcie w galerię poniżej, by zobaczyć jak wyglądają najbardziej prestiżowe apartamenty w ofercie hotelu. 

Express Biedrzyckiej - Grzegorz Schetyna: Im silniejsze NATO, tym mniejsza ochota Putina na konflikt
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE