Jarosław Kaczyński, lonisko Heathrow

i

Autor: AP, Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, lonisko Heathrow

Spotkanie z wyborcami

Gdzie jest lotnisko "Harrow"? Językowy błąd Jarosława Kaczyńskiego

2022-10-16 21:23

W niedzielę 16 października 2022 roku prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził dwa miasta w województwie łódzkim - Sieradz i Pabianice. Podczas spotkania z wyborcami poruszył m.in. temat Centralnego Portu Komunikacyjnego. Podczas przemówienia prezes Kaczyński błędnie wypowiedział nazwę londyńskiego lotniska Heathrow co rozbawiło jego przeciwników.

Dokąd dolecisz z lotniska "Harrow"? Językowy błąd prezesa PiS

Mówiąc o kwestiach komunikacyjnych...Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w części swojej wypowiedzi dotyczącej portu lotniczego wspomniał o nieznanym prawdopodobnie nikomu, tajemniczym lotnisku "Harrow". Z kontekstu wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego wywnioskować można, że chodziło o lotnisko Heathrow położone na zachodnim skraju Londynu, w gminie Hillingdon, 24 km od centrum miasta. Jest to największe lotnisko w Europie.

"Nie mamy portu lotniczego, który jest portem dużym w skali międzynarodowej, z którego można dolecieć na różne kontynenty. Bo Okęcie takim portem nie jest. Wiedeń...Bo ja nie mówię już o tych takich największych portach - o Harrow, czy o Frankfurcie, czy portach paryskich...Harrow to jest tylko jedno z trzech czy pięciu lotnisk londyńskich" - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Fragment wystąpienia został opublikowany za pośrednictwem Twittera.

Lotniska w Londynie. "Harrow" nie ma na liście

Londyn jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Europie pod względem ilości obsługujących go lotnisk - w okolicach metropolii znajduje się ich aż sześć. Lotnisko Heathrow jest największym portem lotniczym w Europie, z ruchem pasażerskim sięgającym nawet 80 milionów osób rocznie - informuje portal fru.pl.

Poza Heathrow w Londynie znajdują się lotniska: Londyn-City, Londyn-Gatwick, Londyn-Stansted, Londyn-Luton i Londyn-Southend.

Sonda
Masz rodzinę w Londynie?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Jacek Jaśkowiak ostro o polityce PiS: Hejt i rozdawnictwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają