Radosław Fogiel

i

Autor: wikipedia.org

POWAŻNA DECYZJA

Fogiel zrezygnuje z funkcji rzecznika PiS. Zdradził powód. Kto go zastąpi?

2022-11-18 9:54

Poseł PiS Radosław Fogiel oświadczył, że zrezygnuje z bycia rzecznikiem PiS-u. Polityk został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych i najwyraźniej chce w pełni poświęcić się nowej roli. Kto teraz zostanie rzecznikiem partii? Największe szanse ma na to Rafał Bochenek.

Radosław Fogiel poinformował w piątek w Polsat News, że w związku z tym został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał "pałeczkę rzecznikowania", by móc wykonywać obowiązki komisyjne.

Dopytywany, kto może go zastąpić na tym stanowisku, stwierdził: " jest pewien pomysł, ale to jest jednak rola kierownictwa partii, żeby o tym mówić. Komitet Polityczny (PiS) zdecyduje".

Fogiel pytany, czy decyzja o zakończeniu pełnienia funkcji rzecznika PiS jest jedynie spowodowana przejęciem przez niego przewodniczenia sejmowej Komisji Spraw Zagranicznej czy może są też inne powody, "drugie dno" Fogiel odparł, że nie ma innych powodów.

- Zyskałem funkcję szefa jednej z ważniejszych sejmowych komisji. To jest oznaką dużego zaufania, ale równocześnie jest też dużą odpowiedzialnością, zwłaszcza w dzisiejszych czasach ta działalność parlamentarna ramach spraw międzynarodowych ma dużą wagę - tłumaczył Fogiel

Kto zostanie nowym rzecznikiem PiS? Media: największe szanse ma Rafał Bochenek

W najbliższą środę zbierze się Komitet Polityczny PiS, który ma dokonać zmian na stanowisku rzecznika partii. Największe szanse na objęcie tego stanowiska ma Rafał Bochenek - wynika z informacji PAP ze źródeł w partii. 

Bochenek to były rzecznik prasowy rządów: Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Obecnie jest posłem PiS.

R. FOGIEL: NIE EKSCYTUJĘ SIĘ POLITYCZNYMI INICJATYWAMI DONALDA TUSKA
Sonda
Czy Radosław Fogiel sprawdził się w roli rzecznika PiS?