Donald Tusk

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Donald Tusk

Fogiel uderza w Tuska. Tak ostre słowa nigdy wcześniej nie padły

2022-06-30 11:51

Rzecznik prasowy rządu w ostrych słowach podsumował Donalda Tuska w Programie Trzecim Polskiego Radia. Dodatkowo Radosław Fogiel stwierdził jednogłośnie, że wszystkie cele, z którymi polska delegacja jechała na szczyt NATO zostały zrealizowane. Pytany był o wypowiedź lidera PO o szczycie NATO. Nie przebierał w słowach, nie da się ukryć, że nie podoba mu się postawa polityka.

Radosław Fogiel nie pozostawił suchej nitki na Donaldzie Tusku

- Jak słucham wypowiedzi członków opozycji i jej szefa Donalda Tuska, to "ręce opadają", bo widzę, że to jest powrót na pełnym gazie do koncepcji opozycji totalnej i to bliskiej już chyba wręcz opozycji totalitarnej - skomentował rzecznik PiS Radosław Fogiel w Programie Trzecim Polskiego Radia. Zdaniem rzecznika delegacja polska spełniła wszystkie założenia. Jak wspominał, mamy teraz konkretne dowództwo armii amerykańskiej w Polsce, zwiększoną obecność amerykańskiej armii w Polsce i w całym regionie. - Jak słucham tych wypowiedzi członków opozycji i jej szefa Donalda Tuska, to szczerze mówiąc ręce opadają, bo widzę, że to jest powrót na pełnym gazie do koncepcji opozycji totalnej, bliskiej już chyba wręcz opozycji totalitarnej. Polska odnosi sukces, NATO odnosi sukces, jest wzmocnienie obecności, NATO się rozszerza (...) i wychodzi opozycja, która nie jest w stanie znieść, że ten sukces jest za rządów PiS, i będzie negować działania Sojuszu - mówił polityk PiS. 

Fogiel odniósł się też do słów szefa PO Donalda Tuska, który w środę w kontekście szczytu NATO, stwierdził, że działania Polski są "mało ambitne", a postulat stałej obecności co najmniej dwóch brygad sił państw NATO w Polsce nie został zrealizowany.

"Jak słucham tych wypowiedzi członków opozycji i jej szefa Donalda Tuska, to szczerze mówiąc ręce opadają, bo widzę, że to jest powrót na pełnym gazie do koncepcji opozycji totalnej, bliskiej już chyba wręcz opozycji totalitarnej. Polska odnosi sukces, NATO odnosi sukces, jest wzmocnienie obecności, NATO się rozszerza (...) i wychodzi opozycja, która nie jest w stanie znieść, że ten sukces jest za rządów PiS, i będzie negować działania Sojuszu" - mówił polityk PiS.

Na uwagę, że Tusk nie krytykował działań Sojuszu, ale zbyt niskie aspiracje Polski, Fogiel odparł: "To czym były aspiracje za Donalda Tuska? Za Donalda Tuska podpisywano i to prezydent (Bronisław) Komorowski i Donald Tusk podpisywali na szczycie NATO strategię, w której Rosja była nazywana partnerem. Właśnie chodzi o tę zmianę filozofii, która jest między innymi efektem działań Polski i parterów. Dzisiaj podpisujemy strategię, gdzie Rosja jest jasno określona jako przeciwnik. Za Donalda Tuska Stany Zjednoczone słowami Baracka Obamy wycofywały się z budowy tarczy antyrakietowej. Za dzisiejszych rządów do Polski przyjeżdża dowództwo V Korpusu armii".

Rzecznik rządu Piotr Müller o NATO i kontrolerach lotniczych [Sedno Sprawy]
Sonda
Czy lubisz Radosława Fogiela?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE