Jarosław Kaczyński, Przemysław Czarnecki

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS, JACEK DOMIŃSKI/REPORTER grafika RN

Czy słusznie?

Kaczyński zawiesił Czarneckiego w prawach członka partii! Rzecznik potwierdza

2022-10-21 17:45

Radosław Fogiel przekazał w piątek informację o decyzji prezesa PiS wobec Przemysława Czarneckiego. Poseł został zawieszony w prawach członka partii decyzją samego prezesa, Jarosława Kaczyńskiego. Dodatkowo przekierowano wniosek o wszczęcie postępowania do rzecznika dyscyplinarnego PiS. Wszystko za sprawą zatrzymania i trafienia na izbę wytrzeźwień syna Ryszarda Czarneckiego.

Przemysław Czarnecki został zawieszony przez Jarosława Kaczyńskiego

Portal TVN Warszawa poinformował w piątek, że poseł PiS Przemysław Czarnecki trafił w nocy na izbę wytrzeźwień przy ulicy Kolskiej. Ratownicy medyczni mieli odnaleźć go, gdy leżał na ulicy, przy jednym z przystanków w Wilanowie. Medycy nie stwierdzili urazów ani innych dolegliwości zdrowotnych, natomiast pacjent był pod silnym wpływem alkoholu. Zgodnie z procedurami został przekazany patrolowi straży miejskiej, który przetransportował go do izby wytrzeźwień. Jak nieoficjalnie ustalił portal, poseł miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie!

Przemysław Czarnecki jest synem eurodeputowanego Ryszarda Czarneckiego. Warto wspomnieć, że w 2020 r. poseł zrzekł się immunitetu po innym incydencie, do którego doszło w Wilanowie podczas nocy sylwestrowej w 2020 roku. Czarnecki wyparł się, jakby miał się dopuścić czynu określonego w art. 157 paragraf 1 kodeksu karnego, czyli naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia zagrożonego karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członka partii posła Przemysława Czarneckiego i kieruje wniosek o wszczęcie postępowania do rzecznika dyscyplinarnego PiS - poinformował krótko Radosław Fogiel.

Przemysław Czarnecki wyszedł z izby wytrzeźwień. Poseł PiS na kacu
Sonda
Czy Przemysław Czarnecki zasługuje na potępienie, czy jednak alkoholizm to choroba i należy współczuć?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany