Pałac Prezydencki

i

Autor: Pixabay Pałac Prezydencki

ALE NUMER

Ekspert wskazał, kto może być kandydatem PiS na prezydenta: Błaszczak, Morawiecki. Trzecie nazwisko w grze! Prawdziwa SENSACJA

2022-12-12 11:16

Wybory prezydenckie 2025 jeszcze daleko, ale już pojawiają się pierwsze typy dotyczące kandydatów. Jeśli chodzi o PiS, to ostatnio zaczęły pojawiać się pogłoski na temat Beaty Szydło. To jednak nie jedyne nazwisko. Ekspert od polityki, prof. Rafał Chwedoruk wskazał trzy nazwiska osób, które mogłyby stać się kandydatami PiS na prezydenta w wyborach w 2025 roku. Szczególnie jedno nazwisko to sensacja!

Kandydaci PiS na prezydenta 2025. W grze są trzy nazwiska

Do wyborów prezydenckich jeszcze daleka droga, ale powoli zaczynają pojawia się doniesienia na temat tego, kto mógłby zostać kandydatem na prezydenta w wyborach 2025. Jeśli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość, to pojawiły się w tym kontekście nazwiska: Waldemara Budy, Mateusza Morawieckiego, a w ostatnim czasie Beaty Szydło. Co na ten temat sądzą eksperci? W programie "Rzecz o polityce" politolog Rafał Chwedoruk wziął pod lupę osoby związane ze środowiskiem władzy. Zdaniem eksperta pod uwagę mogłaby być wzięta Beata Szydło, jest jednak pewne ale: - Myślę, że jest w gronie faworytów na prawicy. W tej chwili za wcześnie przesądzać, zobaczymy jak zjawiska kryzysowe, ale też wejście kolejnych roczników młodych wyborów, wpłyną na przetasowania w polskiej polityce. Beata Szydło w stanie na dziś nie byłaby faworytką wyborów, bez wątpliwości powtórzyłaby notowania PiS z ostatnich sondaży, może by je polepszyła rozbudzając socjalne sentymenty. Myślę, że jest w okolicach drugiego miejsca.

Taki będzie kandydat PiS na prezydenta: mężczyzna w wieku średnim

Po pierwsze zdaniem eksperta kandydatami na prezydenta z PiS mogą być obecny wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz premier Mateusz Morawiecki. Między innymi dlatego, że są mężczyznami w średnim wieku: - Myślę, że PiS będzie dążyło do wystawienia mężczyzny. Mówiąc banalnie ze w pierwszej kolejności będzie szukany mężczyzna w wieku średnim.

Oto kandydaci PiS na prezydenta 2025? Sensacyjne nazwisko w grze

Kogo konkretnie politolog ma na myśli? Padły trzy nazwiska, w tym jedno wyjątkowo sensacyjne. - Myślę, że tak naprawdę musielibyśmy pozostawać w kręgu trzech postaci: obecnego szefa MON Mariusza Błaszczaka (..), po drugie mógłby to być premier Mateusz Morawiecki (...), po trzecie to może być postać z pogranicza polityki, taka która wykorzystałaby antypolityczny odruch obecny w Polsce, jeden z popularnych dziennikarzy, potem ambasador: pan Marek Magierowski. 

Sonda
Czy Beata Szydło byłaby dobrym prezydentem?
BĘDĄ przedterminowe WYBORY? Gość: R. Chwedoruk l Raport Złotorowicza
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany