Sejm głosowanie posiedzenie ul.Wiejska Warszawa

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Sejm głosowanie posiedzenie ul.Wiejska Warszawa

Sondaż Kantar

Efekt marszu? Sensacyjny sondaż! KO wyprzedza Zjednoczoną Prawicę

2023-06-06 18:44

O jeden procent po raz pierwszy od dłuższego czasu KO (32 proc.) wyprzedza w przedwyborczych sondażach obóz Zjednoczonej Prawicy (31 proc.). Po 10 procent na koalicję Polski 2050 i PSL oraz na Konfederację. Lewica (SLD, Wiosna, partia Razem) uzyskała w najnowszym badaniu 6 procent, tak wynika sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

KO wyprzedza PiS. Kto znajdzie się poza burtą?

Jak podaje portal TVN24, w badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez firmę Kantar w dniach 5-6 czerwca respondenci zostali zapytani o to, na którą partię by zagłosowali. 

"Największa grupa ankietowanych - 32 procent - wskazała, że zagłosowałoby na Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni). Na drugim miejscu w sondażu uplasowała się Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Suwerenna Polska Zbigniewa Ziobry, Kukiz'15, Republikanie) z wynikiem 31 procent.10 procent respondentów wskazało, że zagłosowałoby na Polskie Stronnictwo Ludowe i Polskę 2050 Szymona Hołowni, czyli Trzecią Drogę. Również 10 procent ankietowanych odpowiedziało, że zagłosowałoby na Konfederację Wolność i Niepodległość (Korwin, Ruch Narodowy, Braun)" czytamy na portalu. 

Jak informuje TVN24, Lewica (SLD, Wiosna, partia Razem) uzyskała w najnowszym badaniu 6 procent. Poniżej progu wyborczego znalazły się AgroUnia (2 procent) oraz Porozumienie Jarosława Gowina (0 procent).

Odpowiedź "nie wiem\trudno powiedzieć\jeszcze nie zdecydowałem(am)\odmowa odpowiedzi" wskazało 9 procent ankietowanych- konkluduje portal. 

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 5-6 czerwca 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia. Na pytanie o preferencyjne partyjne odpowiedziało 636 osób.

S. NITRAS: WYBORY BĘDĄ TESTEM PRZYWÓDZTWA DLA TUSKA? TO OCZYWISTE
Sonda
Czy pogodzeni Tusk i Trzaskowski pomogą wygrać opozycji wybory?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany