Andrzej Duda

i

Autor: Art Service

Duda walczy z COVID-19, ale zdania nie zmienia! Kaczyńskiemu się to nie spodoba

2022-01-12 9:00

Andrzej Duda przechodzi zakażenie koronawirusem już po raz drugi. Jego zdanie w sprawie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 pozostaje jednak niezmienne. W przeciwieństwie do prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, Duda nie chce przymusu. - Prezydent Andrzej Duda jest zwolennikiem dobrowolnych szczepień, zachęca do nich - powiedział w Polskim Radiu 24 szef gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. - Przyjął trzy dawki szczepień, co nie zapobiegło jego infekcji, ale tę infekcję przechodzi bardzo łagodnie - dodał minister.

Andrzej Duda choruje na COVID-19 już po raz drugi. O jego stanie zdrowia w Polskim Radiu 24 mówił Paweł Szrot. Szef gabinetu Prezydenta RP był pytany również o stanowisko Dudy w sprawie projektu ustawy o weryfikacji covidowej, którą rozpatrzyła we wtorek sejmowa Komisja Zdrowia. - Nie wiemy jeszcze, w jakim ostatecznie kształcie ten projekt wyjdzie z Sejmu i Senatu. Kiedy wyjdzie, będziemy go analizować - powiedział Szrot. Podkreślił również, że "jeśli chodzi o testowanie, to oczywiście ono jest potrzebne". - Pracownicy Kancelarii Prezydenta, którzy mają kontakt z głową państwa, testują się regularnie - zapewnił. Paweł Szrot przypomniał, że "prezydent jest zwolennikiem dobrowolnych szczepień, zachęca do nich". - Przyjął trzy dawki szczepień, co jak wiadomo nie zapobiegło jego infekcji, ale tę infekcję przechodzi bardzo łagodnie. To potwierdza zasadność tych szczepień - wskazał minister. Zdradził również, jak czuje się prezydent.

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Czy jest w stanie pełnić obowiązki?

Dopytywany o samopoczucie prezydenta, Szrot powiedział, że Andrzej Duda "czuje się dobrze, właściwie nie ma objawów". Jak dodał, prezydent "wypełnia swoje obowiązki na tyle, na ile pozwalają przepisy prawa izolacji". - Pan prezydent pracuje głównie na dokumentach, odbywa różne rozmowy telefoniczne. Cały czas jest aktywny - zaznaczył.

Sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzyła we wtorek i pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. W trakcie prac komisji zmieniono tytuł projektu i usunięto jeden z artykułów. Teraz projekt ma trafić do drugiego czytania w Sejmie. Poselski projekt ustawy złożyła w Sejmie grupa posłów PiS-u. Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.

Sonda
Czy jesteś zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19?
Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE