UCZCILI PAMIĘĆ BOHATERÓW

Duda, Morawiecki i Kurski śpiewali dla powstańców warszawskich [ZDJĘCIA]

2022-08-02 12:40

Tłumy zebrały się na Placu Piłsudskiego w Warszawie wieczorem 1 sierpnia, by wspólnie oddać cześć powstańcom warszawskim. Wśród zebranych na koncercie „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” pojawili się też prezydent Andrzej Duda (50 l.), premier Mateusz Morawiecki (54 l.) oraz prezes TVP Jacek Kurski (56 l.) z małżonka.

Wyjątkowy koncert w Warszawie w dniu 78. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

To był wyjątkowy wieczór i zwieńczenie 78. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Po dwuletniej przerwie spowodowanej przez pandemię koncert organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego koncert powstańczych piosenek powrócił do serca Warszawy, czyli na Plac Piłsudskiego. Tysiące mieszkańców Warszawy i gości, którzy przybyli specjalnie na to wydarzenie, zebrało się, by razem z powstańcami śpiewać piosenki, które 78 lat temu dodawały walczącym ducha walki. Najbardziej znane piosenki jak "Pałacyk Michla", "Marsz Mokotowa" czy "Warszawskie dzieci" rozbrzmiewały w Warszawie, a dzięki TVP mogły być oglądane w całej Polsce i na świecie.

Rocznica Powstania Warszawskiego. Wielkie świętowanie na pl. Piłsudskiego

Prezydent i premier śpiewali powstańcze piosenki

Wraz warszawiakami i przybyłymi z całej Polski gośćmi śpiewali też prezydent Andrzej Duda, premier rządu Mateusz Morawiecki, który na koncert zabrał swoje młodsze dzieci Magdę i Ignacego, który doskonale wie, jak ważna jest historia w wychowaniu młodego pokolenia. - Dziękuję wszystkim, którzy dbają o pamięć o Powstaniu Warszawskim. Ta pamięć daje nam dzisiaj zupełnie inne perspektywy na przyszłość – podziękował szef rządu na Twitterze. Na Placu Piłsudskiego pojawił się także szef TVP Jacek Kurski z żoną Joanną.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany