Tak się zmieniał Andrzej Duda. Prezydent ma urodziny!

i

Autor: Marcin Gadomski

Duda już podpisał. Politycy dostaną piękne podwyżki

2021-07-30 20:46

Andrzej Duda przyznał na antenie Polsat News, że już podpisał rozporządzenie w sprawie podwyżek dla posłów. - Podpis pod rozporządzeniem jest. Ustaliliśmy z premierem, że ja wydaję rozporządzenie; niezbędna jest kontrasygnata pana premiera i wszystko zostało dokonane - powiedział. Oznacza to wyższe wynagrodzenie nie tylko dla podsekretarzy, ale dla wszystkich posłów.

Andrzej Duda podjął decyzję - podsekretarze stanu dostaną wyższe wynagrodzenie. Warto przypomnieć, że uposażenienie poselskie to 80 procent wynagrodzeń podsekretarzy, a więc więcej pieniędzy dostaną wszyscy. - Nie było żadnych wątpliwości, że osoby, które pełnią funkcję wiceministrów (sekretarzy i podsekretarzy stanu), zarabiają niewspółmiernie mało. Ich pensje nie zmieniły się od ponad 20 lat. To jest sytuacja dramatyczna. Trudno było znaleźć kogoś na te stanowiska. U mnie, w Pałacu Prezydenckim, nie mam ani jednego podsekretarza stanu, dlatego że to wynagrodzenie było tak niskie, że sytuacja, gdy ktoś opuszcza rodzinne strony i musi przenieść się do Warszawy - tu musi płacić za mieszkanie - to wszystko powodowało, że wynagrodzenie było niewspółmiernie niskie do tego, jaki był zakres obowiązków, jaka była odpowiedzialność, jakie decyzje trzeba było podejmować - uzasadniał w "Gościu Wydarzeń". Jak donosiły media, na podwyżkę dla polityków miał wpływ Jarosław Kaczyński.

Zobacz:

Kolejne podwyżki dla posłów! A zaledwie miesiąc temu dostali już 2 tys zł!

Poznaliśmy plan Andrzeja Dudy na zakończenie kadencji. To zastanawia. Robi się tajemniczo

Wiadomo, jaką podwyżkę mają dostać politycy. Kwoty zwalają z nóg

Sonda
Czy Twoim zdaniem politycy powinni zarabiać więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE