Donald Tusk

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Donald Tusk

Potężna szpila w lidera PO

Donald Tusk w opałach! Ważny polityk opozycji wprost: Polacy potrzebują nowej twarzy

Donald Tusk długo próbował zjednoczyć opozycję, ale wydaje się, że jego plan skazany jest na porażkę. Sam były premier nawet przez wielu bliskich mu polityków traktowany jest z dystansem. Potężną szpilę w Donalda Tuska wbił Michał Kamiński. Wicemarszałek Senatu stwierdził wprost, że "Polacy potrzebują nowej twarzy". - Skoro Tusk nie dodał wiele do wyniku PO z 2019 roku, to trudno, żebyśmy uwierzyli, że doda do wyniku całej opozycji - wskazuje w rozmowie z "Super Expressem".

Władysław Kosiniak-Kamysz miał zostać premierem

Michał Kamiński gościł dziennikarzy "Super Expressu" w swoim domu. W programie "Politycy od kuchni" wicemarszałek Senatu opowiadał m.in. o swoich zmaganiach z cukrzycą. Nie zabrakło jednak także wątków czysto politycznych. Michał Kamiński ujawnił plan obalenia rządu Mateusza Morawieckiego. W jego układance jeszcze w obecnej kadencji Sejmu premierem miał zostać Władysław Kosiniak-Kamysz. Pomysł jednak nie doczekał się realizacji, ale Kamiński ciągle ma bardzo dobre zdanie o liderze PSL. - Jestem przekonany, że ma wszystkie kwalifikacje do tego, by pełnić ważne funkcje państwowe. To jest porządny człowiek, dobry polityk i patriota - zachwalał szefa ludowców wicemarszałek Senatu. 

Michał Kamiński: Nie wracajmy do sporu Tusk-Kaczyński

Michał Kamiński uważa, że w polityce nie należy żyć przeszłością. - Nie sądzę, że najlepszym pomysłem na kampanię wyborczą opozycji jest powrót do sporu Tusk-Kaczynski. Ja oczywiście jestem jednoznacznie po stronie Tuska, tylko to jest spór o przeszłość. Mam świadomość tego, że ludzie w 2015 roku nas ocenili i dali nam czerwoną kartkę. Myśmy przegrali, oni wygrali. Jeśli opozycja nie zrozumie, dlaczego przegraliśmy, to nie ma czego szukać. Zawsze będziemy dostawali łupnia, prowadząc spór o przeszłość, chodzi o to, żeby ludzie wiedzieli, że wyciągnęliśmy błędy. Mówiąc o tym, że wyborcy źle zrobili, głosując na PiS, jesteśmy jak sąsiad, któremu cały czas mówi się, że kupił kiepski samochód i dlatego ciągle szuka argumentów na to, że auto jest dobre. Lepiej mu powiedzieć, że następny samochód będzie lepszy - stwierdził obrazowo wicemarszałek Senatu, który podkreślił, że "Polacy potrzebują na pewno nowej twarzy"- Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz, Rafał Trzaskowski to są nowe twarze - precyzował.

Michał Kamiński: Tusk nie dodał do wyniku PO, Kaczyński zrozumiał, że jest niewybieralny

Wicemarszałek Senatu zwrócił uwagę na wyniki wyborów 2019 i ostatnich sondaży. - Od 2019 roku PiS straciło od dziesięciu do kilkunastu procent głosów, a od półtora roku Platformą Obywatelską rządzi Donald Tusk i ma notowania około 27 proc., czyli mniej niż Schetyna cztery lata temu. Jeśli Tusk nie przyciągnął do PO nowych wyborców, trudno żebyśmy uwierzyli w to, że doda coś do wyniku opozycji - przekonywał Michał Kamiński, który przy okazji wziął pod lupę sposób prowadzenia polityki wewnątrzpartyjnej przez Jarosława Kaczyńskiego. - On zrozumiał, że jest niewybieralny. Gdyby w 2015 roku został kandydatem na prezydenta, a później premiera, nie rozmawialibyśmy dziś o rządach PiS, Gdyby Jarosław Kaczyński zajmował się eliminowaniem swoich konkurentów, ciągnięciem ich w dół, wysłaniem na campusy czy do pracy w samorządzie, nie rządziłby Polską. Wygrał, bo ustąpił - ocenił Michał Kamiński.

W naszej galerii zobaczysz, jak mieszka Michał Kamiński

Sonda
Czy Donald Tusk byłby dobrym premierem?
Politycy od Kuchni - Michał Kamiński o sprawach politycznych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany