Bronisław Komorowski, Donald Tusk

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News; Marek Lasyk/Reporter Bronisław Komorowski, Donald Tusk

Poszło o aborcję i wojnę na Ukrainie

Donald Tusk ruga Bronisława Komorowskiego. Cięta riposta byłego prezydenta. TYLKO U NAS!

2022-10-07 13:39

Nerwowo w Platformie Obywatelskiej. Najpierw Bronisław Komorowski wywołał spore poruszenie mówiąc, że prezydent Ukrainy powinien rozważyć (w warunkach pokoju) rozmowy z Władimirem Putinem. Na te słowa zareagował Donald Tusk, który w jednoznaczny sposób odciął się od byłego prezydenta. Co na to Bronisław Komorowski? - Ja poglądów nie zmieniłem, zmieniła je Platforma - powiedział Super Expressowi były prezydent.

Bronisław Komorowski kilka dni temu udzielił wywiadu w RMF FM. Były prezydent był pytany o wojnę na Ukrainie, ale także o polską politykę i drogę, którą teraz obrała Platforma Obywatelska, jego była partia. Komorowski w kwestii wojny ukraińsko-rosyjskiej wypowiedział w się w sposób, który wywołał wielkie poruszenie. - Rozumiem, że prezydent Zełenski tu pręży mięśnie i już się dostosowuje do tego, że Putin prawdopodobnie tę wojnę przegra, ale jeszcze nie należy dzielić skóry na niedźwiedziu, niedźwiedź jeszcze żyw i hasa w lesie - ocenił. Jak dodał, rozmowy Putin - Zełenski, w pewnych okolicznościach mogłyby mieć sens. - Opowiadałbym się za gotowością rozmawiania o warunkach pokoju nawet z Putinem - stwierdził. Polityk odniósł się również do nowego kursu, który obrała Platforma Obywatelska. - Gdybym był członkiem Platformy Obywatelskiej, pewnie by do tak daleko idącej zmiany stosunku do ustawy antyaborcyjnej nie doszło. Za to w znacznej mierze winę ponosi Jarosław Kaczyński i PiS, którzy zniszczyli trudno osiągalny, ale jednak istniejący kompromis polityczny w kwestiach aborcyjnych - zauważył były prezydent.

Tusk odcina się od Komorowskiego

Słowa Bronisława Komorowskiego nie przeszły bez echa. 7 października o wypowiedź polityka był pytany Donald Tusk. Były premier odciął się od wywiadu Komorowskiego. - Zarówno wypowiedzi dotyczące kwestii aborcji, jak i ta dotycząca Zełenskiego, one nie mieszczą się w Platformie, ale to oczywiście jest wybór byłego prezydenta. Jeszcze raz z najwyższym szacunkiem, ale rzeczywiście te poglądy, to nie są poglądy Platformy - stwierdził Donald Tusk.

Komorowski odpowiada Tuskowi. Mamy komentarz byłego prezydenta!

Udało nam się skontaktować z byłym prezydentem. Oto jak odniósł się do wypowiedzi byłego premiera. - Moje poglądy różnią się od oficjalnych poglądów Platformy dzisiaj. PO wybrała swoją drogę ideową inną od mojej w tej kwestii. W pełni się zgadzam z Tuskiem, że jestem poza PO, od 2010 roku. Ja poglądów nie zmieniłem, zmieniła je Platforma. PO była partią konserwatywno - liberalną, a dziś konserwatyzm wyparował z PO. W kwestii aborcji PO stała na straży kompromisu z 1993 roku, dziś nie stoi, a ja stoję! Ja poglądów nie zmieniłem, zmieniła je PO, rozumiem, że podąża za swoimi wyborcami, bo tak odczytała sondaże - powiedział nam Bronisław Komorowski

Express Biedrzyckiej - Bronisław Komorowski: Putin marzy o tym, by UE się rozpadła
Sonda
Jak oceniasz prezydenturę Bronisława Komorowskiego?
Nasi Partnerzy polecają