Donald Tusk, szef PO

i

Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Donald Tusk, szef PO

Szef PO

Donald Tusk pozwie "Gazetę Polską". Chodzi o skandaliczną okładkę

2022-07-20 19:06

Według informacji Wirtualnej Polski Donald Tusk pozwie "Gazetę Polską" za najnowszą okładkę tego tygodnika, na której szef PO został pokazany z zaciśniętą pięścią i dewizą żołnierzy Wehrmachtu "Gott mit uns".

Donald Tusk, szef PO - zaciśnięta pięść i "Gott mit uns" - tak wygląda okładka najnowszego numeru "Gazety Polskiej". Niemiecka dewiza, którą tłumaczy się jako "Bóg jest z nami" wywodzi się z Królestwa Prus, jednak była używana do 1945 r. w armii niemieckiej, w tym na pasach żołnierzy Wehrmachtu.

"Słowa Donalda Tuska: »Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS«, to odpowiednik pruskiego »Gott mit uns«, obecnego na klamrach niemieckich pasów. Padły, gdy polski rząd wspiera Ukrainę w walce pod innym starym hasłem: »W imię Boga za naszą i waszą wolność«. Patriarcha Cyryl i Tusk głoszą, że najwyższe dobro nie jest po stronie tych, co niosą sztandar wolności, ale po stronie tyranii. W wykonaniu Tuska to ma być uderzenie w źródła tego, co w czasie tej wojny obudziło w Polakach dobro, które zachwyciło świat i popsuło rachuby Moskwy" czytamy w tekście Piotra Lisiewicza.

Okładka "GP" wywołała reakcje falę komentarzy. Część osób uznała, że jest skandaliczna. W sieci zawrzało. Sytuację postanowił skomentować m.in. Radosław Sikorski. Zamieszczając post na Twitterze.

"Tusk jak Zełenski, też nazista. I też złoi im tyłek" - napisał europoseł Sikorski na Twitterze. 

Express Biedrzyckiej: Marcin Kierwiński: Morawiecki zaraz wpadnie na pomysł, by opodatkować mech i chrust
Sonda
Czy decyzja Donalda Tuska jest słuszna?