Donald Tusk & Mateusz Morawiecki

i

Autor: Andrzej Iwańczuk / Reporter & Eurosport & Paweł Wodzyński / East News Donald Tusk & Mateusz Morawiecki

Mocne słowa

Donald Tusk pokazał zdjęcie, którym zakpił z Morawieckiego. Ale mu wbił szpilę!

2023-09-06 8:57

Lider PO Donald Tusk stara się zrobić wiele, by przekonać jak najwięcej osób, by w czasie wyborów wybrały jego partię. Często także wyśmiewa PiS, a ostatnio postanowił zakpić sobie z premiera Mateusza Morawieckiego. Wystarczyło jedno zdjęcie.

Donald Tusk na bieżąco śledzi ruchy swoich politycznych rywali, a następnie często komentuje je w sieci. Tym razem postanowił się odnieść do zapowiedzi pierwszej obietnicy PiS-u, którą w spocie zaprezentował Mateusz Morawiecki. Chodzi o „Przyjazne osiedle”, czyli obietnicę kompleksowej renowacji budynków z płyty i ich najbliższego otoczenia, w tym między innymi wymianę termoizolacji, wymianę wind czy założenie parków oraz miejsc odpoczynku.

Liderowi PO wystarczyło jedno zdjęcie, by zakpić ze spotu PiS. Widać na nim młodego Donalda Tuska, który w przeszłości pracował przy myciu kominów i malowaniu wielopiętrowych budynków. Na fotografii jest przygotowany właśnie do wykonywania tej drugiej czynności.

- Co ty, Mateusz, wiesz o ocieplaniu budynków… - napisał w poście.

Jak widać Donald Tusk nie zamierza odpuszczać obecnemu rządowi ani na chwilę i wykorzysta każdą sposobność, by wbić w nich szpilę. Czy to dobra metoda na wygranie wyborów? Okaże się w październiku.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Wieczorny Express - Marcin Wiącek