Donald Tusk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Donald Tusk

Donald Tusk nie ustępuje: „Przyrzekam, że wygramy wybory”. Ma szanse?

2022-06-29 7:50

Lider PO Donald Tusk nie ustępuje w walczę ze swoim największym politycznym konkurentem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Były premier nie traci nadziei, że jego partia może pokonać partię rządzącą w nadchodzących wyborach, a nawet złożył taką obietnicę.

Donald Tusk zauważył, że od kiedy PiS objął władzę, nikt nie pobił go w sondażach. Jak mówił lider PO, ostatni rok był czasem ciężkiej pracy i umiarkowanych postępów, jednak wygrana z PiS-em wymaga ogromnej determinacji. - Niełatwo będzie przekonać najbardziej zatwardziałych wyborców PiS. Ale to, że dzisiaj Koalicja Obywatelska jest o krok za PiS, każe mi wierzyć - i to mówię z pełnym przekonaniem - że wygramy z PiS te wybory – mówił były premier w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Stwierdził, że Koalicja Obywatelska tego dokona bez względu na to, czy połączy siły z resztą opozycji, czy będzie działać samodzielnie. - Jest to ryzykowne przecież. Ale ja składam publiczne przyrzeczenie, że my te wybory wygramy – oznajmił Donald Tusk.

 W GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, JAKIM DZIADKIEM JEST DONALD TUSK

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” lider PO podkreślił, ze z wielu sondaży wynika, że połączone siły opozycji są w stanie wygrać z PiS-em - Mamy ordynację taką, jaką mamy. Mamy zdeterminowanego i zjednoczonego przeciwnika, który składa się też z kilku partii i środowisk politycznych. I dlatego dzisiaj moim zdaniem szkoda nawet czasu, bo to jest coś, co życie każdego dnia udowadnia, że lepiej jednoczyć swoje siły wtedy, kiedy ma się do czynienia z tak poważnym rywalem, jakim jest PiS, który dysponuje bez porównania większymi zasobami – powiedział.

Sprawdź: Wiemy dlaczego Kaczyński nie zgodzi się na debatę z Tuskiem! Nie uwierzycie!

Były premier podkreślił, że jeśli będą wystarczająco silną opozycją, wygrają wybory. Jednocześnie zwrócił uwagę, ze z wewnętrznych badań wynika, że dla osób nie głosujących na PiS największą obawą jest brak siły sprawczej opozycji. Podkreślił też, że nie zamierza po raz kolejny wracać do tematu podwyższenia wieku emerytalnego.

Sonda
Czy PiS wygra kolejne wybory?
Express Biedrzyckiej 28.06 (Piotr Zgorzelski, Robert Pszczel, prof. Witold Orłowski) Sedno Sprawy: Jan Grabiec
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE