Donald Tusk w Ostródzie

i

Autor: Twitter PO

Termin wyborów

Do Donalda Tuska doszły sygnały z Pałacu Prezydenckiego dotyczące terminu wyborów! Szef PO mówi, że wybory mogą zostać przesunięte! Wszystko przez Marsz Miliona Serc

2023-07-28 8:02

Wybory w Polsce to najważniejsze wydarzenie polityczne 2023 roku. Nie ma jeszcze jednak wyznaczonej daty wyborów parlamentarnych. W grę wchodzą cztery możliwe terminy, a najbardziej prawdopodobnym z nich jest niedziela 15 października. Donald Tusk jednak wyjawił, że doszły go słuchy, ich wybory mogą zostać przesunięte!

Donald Tusk nie zwalnia tempa i w czwartek (28.07) odbył kolejne spotkanie z wyborcami. Szef PO pojawił się w Ostródzie. Lider Platformy Obywatelskiej nawiązał do pożarów składowisk odpadów i śmieci, które miały miejsce m.in. w Zielonej Górze. - Dlaczego teraz zaczęły płonąć te miejsca? Bo ci, którzy we współpracy z PiS-owską władzą, takich miejsc, gdzie te ślady prowadzące do Dworczyków, najwyższych byłych i aktualnych funkcjonariuszy PiS-owskich, ślady ich zaangażowania w nielegalne składowanie trujących odpadów, oni wszyscy wiedzą, że za dwa miesiące będzie już można naprawdę sprawdzić, co, kto przywiózł, gdzie składował i kto na tym zarabiał pieniądze - grzmiał Tusk.

Donald Tusk wzywa do udziału w Marszu Miliona Serc 1.10 w Warszawie

Tusk zachęcał też uczestników spotkania, aby wzięli udział 1 października w "Marszu Miliona Serc", który ma się odbyć w Warszawie. Jest to marsz, o którym Donald Tusk poinformował w czasie nagłego wystąpienia, będącego odpowiedzią na sprawę pani Joanny z Krakowa. - Bo tak jak pół miliona ludzi w Warszawie dokładnie wiedziało, że jest rzeczą absolutnie najważniejszą pokazać władzy i pokazać wszystkim Polkom i Polakom, że jest siła, że rodzi się siła, która może to wszystko zmienić, tak 1 października musimy pokazać, że ona już naprawdę jest gotowa do zwycięstwa, do przejęcia władzy i do uporządkowania Polski po tym brudzie, po tej truciźnie, po tej spaleniźnie, jaką nam PiS zgotował - mówił polityk.

Termin wyborów parlamentarnych. Tusk mówi o ich przesunięciu!

Lider Platformy odniósł się także do ewentualnego terminu wyborów. - Doszły do mnie sygnały prawie wprost z Pałacu Prezydenckiego pana prezydenta (Andrzeja) Dudy, że po tym, kiedy wezwałem do marszu 1 października - i oni wiedzą, że nas tam będzie naprawdę milion - oni już podjęli decyzję, żeby wybory przesunąć - stwierdził. - Chciałbym, żebyście usłyszeli to w swoich pałacach, panie prezydencie, panie premierze Morawiecki, panie Kaczyński, że ludzie tu, w Ostródzie, i w całej Polsce nie ulegną, i tak się nie poddamy - podkreślił były premier Donald Tusk.

CZYTAJ: Marsz Miliona Serc. Donald Tusk potwierdza termin przed wyborami 2023. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Szef PO dodał: - Jeśli jest prawdą, że chcecie manipulować przy terminie wyborów, jeśli jest prawdą, że szukacie pretekstu, żeby te wybory przełożyć na święte nigdy, jeśli pan prezydent chce te wybory przesunąć, żeby marsz miliona serc nie był przed wyborami, to chcę wam powiedzieć, że jak będzie trzeba, to będziemy maszerować nie jeden dzień, tylko do dnia wyborów - zapowiedział Tusk.

DOWIEDZ SIĘ: Wybory 2023. Cztery daty, kiedy wybory parlamentarne 2023 można przeprowadzić. Co z wyborami samorządowymi?

Sonda
Czy weźmiesz udział w Marszu Miliona Serc 1 października?
P. MÜLLER: PIS POSIADA ZDOLNOŚĆ KOALICYJNĄ, A TUSK KŁÓCI SIĘ ZE WSZYSTKIMI
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany