Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Mateusz Morawiecki

Ale powiedział

Czyim uczniem jest premier Morawiecki? Zaskakujące słowa posła opozycji Marka Biernackiego

2023-06-22 8:59

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wrócił do rządu i został w nim jednym wicepremierem. Wicepremierami przestali być: Jacek Sasin, Piotr Gliński, Henryk Kowalczyk i Mariusz Błaszczak, pozostali natomiast ministrami. Polityczne wydarzenie tygodnia komentował w Polsat News poseł opozycji Marek Biernacki z PSL-Koalicji Polskiej. Z jego ust padły zaskakujące słowa na temat tego, czyim uczniem jest Mateusz Morawiecki.

W środę (21.06) doszło do wielkich zmian w polityce. Prezydent Andrzej Duda powołał lidera PiS na stanowisko wicepremiera. - Dziękuję z uwagi na to, że wcześniejsze zadania, jakie pan premier w rządzie wykonywał jeszcze kilka miesięcy temu, miały ogromne znaczenie dla Rzeczypospolitej – mówił prezydent. Jednak zdaniem Marka Biernackiego zmiana na szczeblu wicepremierów miały pokazać zupełnie co innego, a mianowicie jedno, czyli kto tak faktycznie rządzi: - Faktycznym szefem polskiego rządu jest Jarosław Kaczyński. Wskazuje kierunki, w którym Rada Ministrów ma działać, a formalnym szefem jest premier Mateusz Morawiecki - ocenił w programie "Graffiti" na antenie Polsat News poseł opozycji. I dodał, że to prezes Prawa i Sprawiedliwości: - Wskazuje kierunki, w którym Rada Ministrów ma działać. Morawiecki jest formalnym premierem - mówił. Nagle polityk wyznał, czyim uczniem jest jego zdaniem Mateusz Morawiecki: - Jest uczniem czarnoksiężnika. Na ekonomii ani Kaczyński, ani jego otoczenie się nie znają. Manipulacje budżetem są zasługą Morawieckiego - stwierdził zaskakująco.

Co na temat powrotu Jarosława Kaczyńskiego myślą natomiast wyborcy Zjednoczonej Prawicy? Z najnowszego sondażu dla "Super Expressu" wynika, że aż 74 proc. wyborców koalicji rządzącej jest przekonanych, że tak się właśnie stanie – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego dla „Super Expressu”.

Sonda
Czy powrót Jarosława Kaczyńskiego do rządu to dobry ruch?
Express Biedrzyckiej - Michał KAMIŃSKI
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany