Oskar Szafarowicz

i

Autor: Twitter/Okiem Młodych

Wybory 2023

Czy Szafarowicz wystartuje w wyborach? "Dziś mogę wreszcie przeciąć spekulacje medialne"

2023-09-03 13:57

Znany działacz młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości Oskar Szafarowicz nie wystartuje w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Dla niektórych może być to zaskoczenie, wcześniej spekulowano, że 22-latek znajdzie się na warszawskiej liście do Sejmu w Warszawie. Działacz zdradził jednak kiedy może wystartować w wyborach.

Oskar Szafarowicz o starcie w wyborach. Uciął spekulacje

Oskar Szafarowicz napisał na X (niegdyś Twitter), że "dziś mogę wreszcie przeciąć spekulacje medialne". Odniósł się tym samym do informacji, jakoby miałby startować do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 2023 roku z list PiS w Warszawie. Przyznał, że zamierza wspierać kandydatów Zjednoczonej Prawicy, ale nie będzie startował w wyborach.

- Planów nie zmieniłem - nie startuję w tegorocznych wyborach, arcyważnych dla naszej Ojczyzny. Zamierzam bowiem z całych sił wspierać fantastyczny legion patriotów pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Oskar Szafarowicz.

Działacz młodzieżówki PiS stwierdził także, że nikt z mediów nie zapytał go o start w wyborach, a zamiast tego "rozsiewano niezweryfikowane plotki". Uciął także spekulacje jakoby stracił miejsce na liście napisał, że "nie mogłem stracić coś czego nie miałem ani o co nigdy nie aspirowałem".

Oskar Szafarowicz zapowiedział kiedy może wystartować w wyborach

Szafarowicz podziękował także osobom, które go wspierały i zachęcały do zmiany planów i startu w wyborach. Zapowiedział również kiedy - prawdopodobnie - wystartuje w wyborach.

Jeśli Bóg da, za 4 lata będę gotowy do tego, by już osobiście stanąć w szranki wyborcze - napisał na X Szafarowicz.

Czyli można wnioskować, że najprędzej startu Oskara Szafarowicza można spodziewać się w 2027 roku.

Wieczorny Express - Oskar Szafarowicz

QUIZ Wiesz, jakie wykształcenie mają polscy politycy? To nie takie oczywiste!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: kim z wykształcenia jest były prezydent Lech Wałęsa?
Nasi Partnerzy polecają