Będzie się działo!

Wybory 2023. Pojedynek „jedynek” list PO i PiS. Kaczyński i Tusk wystawili swoich wojowników. Oni zmierzą się w okręgach [GALERIA]

2023-09-01 19:54

Wybory 2 Polsce 2023. Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Teraz, gdy wiadomo już, kim są liderzy największych polskich partii, rozpocznie się prawdziwy pojedynek między politykami! Z kim się zmierzą kandydaci PiS i PO? Sprawdź w naszej galerii!

Wybory w Polsce. Donald Tusk zmierzy się z Piotrem Glińskim w Warszawie. Jak wyglądają inne pojedynki "jedynek"? Pełna lista!

Wiele osób nazywa wybory 2023 najważniejszymi od 1989 roku. Nic dziwnego – w końcu po 8 latach rządów PiS opozycja ma szansę przejąć władzę w kraju. To jednak nie będzie łatwe, bowiem partia rządząca ma bardzo wierny elektorat. Decydujące mogą okazać się głosy osób niezdecydowanych. Kto będzie walczył o ich głosy?

Ciekawe starcie szykuje się w Warszawie, gdzie wystartuje minister kultury Piotr Gliński z PiS, lider PO Donald Tusk, lider Konfederacji Sławomir Mentzen, jednym z liderów Lewicy Adrianem Zandbergiem i wiceprzewodniczącym Polski 2050 Michałem Koboską. Interesująco będzie także w Opolu, gdzie numerem jeden na liście PiS-u jest Paweł Kukiz, który będzie konkurował z wiceszefem PO i byłym szefem MON Tomaszem Siemoniakiem. W Rzeszowie z kolei minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro będzie walczył o głosy z posłem KO Pawłem Kowalem i Grzegorzem Braunem z Konfederacji.

W Gdyni zmierzą się rzecznik rządu Piotr Mueller i Barbara Nowacka z KO, a w Piotrkowie Trybunalskim zawalczą Antoni Macierewicz i Bogusław Wołoszański. Pełną listę można zobaczyć w naszej galerii. Szykuje się kampania wyborcza pełna emocji!

POLECANY ARTYKUŁ:  Jest zgoda z PiS na debatę z Donaldem Tuskiem!

Quiz. Pamiętasz te piosenki wyborcze? Komplet punktów dla fanów muzyki

Pytanie 1 z 8
Zacznimy od czego prostego. Piosenka zespołu TOP-ONE "Ole Olek" zaczyna się od słów:
R.FOGIEL: SENS MA DEBATA KANDYDATÓW NA PREMIERA