wybory

i

Autor: UM Olsztyn wybory

Najnowszy sondaż

Czy komisja ds. wpływów rosyjskich wpłynie na wynik wyborów? Polacy jednomyślni

2023-06-06 7:58

Komisja do spraw badania wpływów rosyjskich jeszcze nie została powołana, a już wzbudza wiele emocji nie tylko wśród polityków, ale także wśród społeczeństwa. Czy zdaniem Polaków ustalenia komisji mogą przeważyć o wyników październikowych wyborów parlamentarnych? Sondaż jasno pokazuje.

Komisja do spraw badania wpływów rosyjskich od samego początku okazała się niezwykle kontrowersyjną kwestią. Najwięcej emocji wzbudziła decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy w tej sprawie 29 maja, a następnie zgłoszenie przez niego poprawek 2 czerwca. Politycy opozycji zaś w większości uważają, że komisja ma uderzyć zwłaszcza w lidera PO Donalda Tuska. Czy zdaniem Polaków ustalenia komisji mogą przeważyć o wyniku wyborów?

W najnowszym sondażu United Surveys przeprowadzonym dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" właśnie o to zapytano Polaków. Odpowiedzi są jednomyślne: 57,4 proc. ankietowanych uważa, że tak. Przeciwnego zdania jest 32,5 proc respondentów, zaś 10,1 proc. osób nie wie.

Zapytano także, czy ewentualne ustalenia komisji będą wiarygodne. 34,6 proc. badanych uznało, że tak. Za niewiarygodne uznaje je 53,6 proc. ankietowanych, a zdania na ten temat nie ma 11,9 proc. Polaków.

Jak pokazują wyniki sondażu, komisja z pewnością będą wzbudzać wiele wątpliwość w większości społeczeństwa. Na pewno wielu Polaków będzie z zainteresowaniem śledzić jej poczynania.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Wieczorny Express Antoni Dudek
Nasi Partnerzy polecają