Tomasz Lis

i

Autor: Mieszko Piętka/AKPA

OSTRA REAKCJA

Czarnek nie przebiera w słowach: Tomasz Lis powinien stanąć przed sądem

2023-05-31 21:12

W środę (31.05) rano na oficjalnych profilach partii Prawo i Sprawiedliwość w mediach społecznościowych ukazał się spot dotyczący planowanego przez środowiska opozycyjne na 4 czerwca marszu w Warszawie. Został w nim wspomniany także Tomasz Lis i jego mocy komentarz o Dudzie i Kaczyńskim. - Taki ktoś, jak Tomasz Lis, który chce wysyłać naszych polityków do komór, powinien stanąć przed sądem i odpowiedzieć za to karnie - odniósł się do burzy wokół spotu PiS Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w "Gościu Wiadomości".

Burza po publikacji spotu PiS

Wpis opublikowany na profilach w mediach społecznościowych PiS brzmi: „#Marsz4Czerwca coraz bliżej. Czy na pewno chcesz tam być?”. Do niego dołączony jest 14-sekundowy spot. Pokazana w nim jest brama główna byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau i rampa kolejowa, na którą w 1944 roku docierały transporty, głównie z przeznaczonymi na zagładę Żydami, ale też m.in. Polakami z powstańczej Warszawy. Na tym tle pojawia się napis: "W Auschwitz zamordowano ponad 1 mln osób", a potem kolejny: "6 mln Polaków zamordowano podczas wojny".

Po nich widać skan wpisu opublikowanego przez Tomasza Lisa, o czym pisaliśmy ostatnio, który brzmiał: "Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora". Słychać głos lektora, który nawiązując do słów Lisa pyta: "Czy na pewno chcesz iść pod tym hasłem?". Na końcu spotu pojawia się napis "#marsz4czerwca".

Czarnek reaguje i wspomina Tomasza Lisa: Lis to lis i jemu wolno, a kiedy my mówimy, że nie wolno, to jest wielkie oburzenie

Tweet Prawa i Sprawiedliwości wywołał oburzenie, które w środę skomentował Przemysław Czarnek. - Im wolno wszystko, Lis się pomylił, miał na myśli celę oczywiście, nikt na to nie zareagował, nie było żadnego słowa oburzenia żadnego polityka opozycji na to, co napisał Lis. Lis to lis i jemu wolno, a kiedy my mówimy, że nie wolno, to jest wielkie oburzenie, że używamy do tego chociażby tych obrazków z Auschwitz-Birkenau - powiedział ostro szef resortu edukacji. - Stop językowi agresji, będziemy to punktować bez względu na to, jak wielkie krzyki się będą podnosić, bo to jest niegodne kogokolwiek i w życiu publicznym w ogóle nie powinno występować - dodał minister.

NIŻEJ ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA TOMASZA LISA

Andrzej Duda zdecydował ws. lex Tusk!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany