Tadeusz Cymański

i

Autor: Super Express Tadeusz Cymański

Cymański skomentował weto prezydenta. „Andrzej Duda udowodnił, że jest…”

2021-12-27 18:00

Lex TVN wzbudzało ogromne emocje nie tylko u polityków opozycji, ale także wśród społeczeństwa. Gdy nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji została przyjęta przez Sejm, wszyscy w napięciu czekali na decyzję Andrzeja Dudy. Ten 27 grudnia w końcu zabrał głos, wetując nowelizacje. Spytaliśmy Tadeusza Cymańskiego, wiceszefa PiS-u, co myśli o decyzji prezydenta.

Lex TVN było o włos od wejścia w życie. Prezydent miał bowiem trzy możliwości: podpisać nowelizację, skierować ją do rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny lub zawetowanie. Nikt nie mógł przewidzieć, jaką decyzję podejmie Andrzej Duda. Ten jednak przeanalizował dokładnie wszystkie aspekty sprawy i podczas wystąpienia dla mediów przekazał, że postanowił zawetować nowelizację. Co na to wiceszef Prawa i Sprawiedliwości, któremu zależało na podpisie prezydenta? - Nie będę rozpaczał po wecie prezydenckim. W Polsce mamy poważniejsze problemy, jak recesja, Covid, czy sytuacja na granicy, niż zajmowanie się TVN-em. Prezydent Andrzej Duda udowodnił, że jest prezydentem wszystkich Polaków. Dziś w Polsce potrzeba spokoju społecznego i apeluję o uszanowanie decyzji prezydenta i respekt – powiedział nam Tadeusz Cymański. Jak widać, prezydent dokonał wyboru, który nie tylko ucieszył opozycję, ale też sprawił, że politycy koalicji patrzą na niego z szacunkiem.

Sprawdź: Andrzej Duda wetuje lex TVN. Ilu posłów potrzeba, by odrzucić prezydenckie weto w Sejmie?

W naszej galerii możesz zobaczyć, co kupował Andrzej Duda z żoną - kliknij w zdjęcie poniżej.

Sonda
Czy popierasz weto Andrzeja Dudy w sprawie lex TVN?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE