Chcesz pracować u Andrzeja Dudy? Pod żadnym pozorem nie rób TEGO

2018-09-28 14:07
Prezydent Andrzej Duda przemawiał na Zgromadzeniu Narodowym z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu
Autor: Jakub Szymczuk/KPRP Prezydent Andrzej Duda przemawiał na Zgromadzeniu Narodowym z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu

Praca w Kancelarii Prezydenta RP to marzenie zarówno wielu polityków, jak i osób trzymających się od niej nieco z dala. Godziwe wynagrodzenie, a przede wszystkim wielki prestiż - w końcu można pracować z najważniejszą osobą w państwie - przyciągają ludzi szukających nowej posady. Gorzej jednak, jeśli zdarza ci się w pracy skosztować czegoś mocniejszego. Wtedy jesteś u prezydenta skreślony.

Ostatnio prezydencki minister Krzysztof Szczerski zdradził, że w kancelarii przeterminowało się piwo. To pokazuje, że napoje z procentami nie cieszą się szczególną popularnością w Pałacu Prezydenckim.  Fanem alkoholu nie jest też nowy rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski. Pytany, czy włączył się w promowaną przez biskupów akcję 100 dni abstynencji na setną rocznicę odzyskania niepodległości, wyznał, że alkoholu nie pił "od dawna". - Szczerze mówiąc, to nie mam czasu. Praca i opieka nad czwórką dzieci wymaga trzeźwego umysłu - tłumaczył w  rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Spychalski zdradził też, że "pan prezydent absolutnie nie toleruje picia alkoholu w pracy". Rzecznikowi - jak widać - ten zwyczaj nie przeszkadza. Zwraca on też uwagę na to, że "kancelaria zamawia o połowę mniej alkoholu niż w latach poprzednich".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE