Putin

i

Autor: shutterstock

Sondaż: Jaka kara dla Putina za Ukrainę: śmierć czy dożywocie?

2022-05-26 14:00

Wojna na Ukrainie zbiera śmiertelne żniwo, za które odpowiada rosyjski prezydent Władimir Putin. Gdyby Władimir Putin znalazł się dziś na łasce Polaków, poniósłby straszliwe konsekwencje swoich zbrodniczych czynów! Aż 43 proc. badanych w sondażu chce dla niego kary śmierci, jak wynika z badania przeprowadzanego na zlecenie Super Expressu przez Instytut Badań Pollster.

Władimir Putin rozpętał krwawą wojnę na Ukrainie. Jak odpowiedzialny za zbrodnie na Ukraińcach powinien ponieść surową karę. Gdyby to Polacy decydowali o tym, jak ukarać Putina, to ten skończyłby marnie. Nad Wisłą nie mogą mu zapomnieć masakry w Buczy, masowych grobów, prawie 4000 cywilnych ofiar i w tym aż 234 dzieci. 43 proc. Polaków skazałoby go na śmierć, tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu". 39 proc. badanych wskazało karę dożywocia za kratami. Na trzecim miejscu znalazło się „pozbawienie funkcji politycznych”, za czym opowiada się już tylko 9 proc. ankietowanych. 

Sondaż. Kara śmierci dla Putina

i

Autor: SE/Maciej Turowicz

Wyrok kary śmierci dla Putina? Ekspert komentuje 

Zdaniem prof. Antoniego Dudka (55 l.), politologa z UKSW, wynik sondażu obrazuje nastroje społeczne. Ekspert wątpi jednak, by Władimir Putin kiedykolwiek usłyszał wyrok śmierci.

- Wynik nie zaskakuje. On oddaje społeczne nastroje w tej sprawie w Polsce. Natomiast wątpię, czy Putin w ogóle poniesie odpowiedzialność za rozpętanie tej wojny. A już na pewno nie spodziewam się, by jakikolwiek międzynarodowy trybunał skazał go na karę śmierci – komentuje prof. Dudek.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 24-25.05.2022 roku na próbie 1062 dorosłych Polaków.

Poniżej galeria ze zdjęciami z pierwszego procesu rosyjskiego żołnierza, który ma na sumieniu mordowanie cywilów

Sonda
Czy twoim zdaniem Władimir Putin ukrywa chorobę?
Express Biedrzyckiej - Zbigniew Ćwiąkalski: Komisja Europejska jest zmęczona konfliktem z Polską
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE