Bronisław Komorowski

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Bronisław Komorowski

Były prezydent liczy na NATO

Bronisław Komorowski: Polska powinna zbudować obronę przeciwrakietową!

Wybuch dwóch rakiet przy granicy z Ukrainą, które prawdopodobnie spadły na nasz kraj w wyniku błędu, budzi niepokój przed kolejnymi takimi zdarzeniami. – Polska wraz z NATO i z Ukrainą, powinna zbudować barierę obrony przeciwrakietowej – uważa były prezydent Bronisław Komorowski.

Komorowski: sprawę trzeba traktować poważnie

Dwie osoby zginęły 15 listopada 2022 r. w wyniku wybuchu dwóch rakiet w miejscowości Przewodów przy granicy z Ukrainą. Były to prawdopodobnie rosyjskie rakiety manewrujące, które przypadkowo spadły na nasz kraj. Nie milkną echa tego bulwersującego zdarzenia. Były prezydent Bronisław Komorowski uważa, że tę sprawy należy bardzo poważnie traktować.

Rosyjskie ataki to przekroczenie barier. Generał Roman Polko oczekuje od NATO konkretnych działań

Potrzebna jest ochrona przeciwrakietowa

– Powinna być nasza zdecydowana odpowiedź poprzez Sojusz Północnoatlantycki. Polska powinna postawić sprawę zabezpieczenia polskiego terytorium przed pomyłkami rosyjskimi – powiedział Komorowski w rozmowie z „Super Expressem”. – Polska wraz Z NATO i z Ukrainą, powinna zbudować barierę obrony przeciwrakietowej, która zestrzeliwałaby rakiety lecące z zamiarem przekroczenia granicy ukraińsko – polskiej – dodał były prezydent.

Ryszard Schnepf o ostatnich sojusznikach Rosji: "Kraje mało znaczące, jeśli chodzi o potencjał militarny i gospodarczy" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Czy twoim zdaniem wydarzenie w Przewodowie wpłynie na polską gospodarkę?