Borys Budka

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Borys Budka

Tego nie wiecie o wiceszefie PO

Borys Budka na Twitterze lubi zaskoczyć. Chętnie komentuje, ale też pokazuje piękną żonę

2023-03-23 10:30

Borys Budka jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i jednym z najbardziej znanych polityków opozycji. Ma własne zdanie i nie boi się go głośno wyrażać w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Malo kto jednak wie, że zanim Borys Budka został posłem PO, przez lata był radnym Rady Miasta w Zabrzu i to społeczna działalność w tym mieście pomogła mu uzyskać bardzo dobry wynik w wyborach parlamentarnych w 2011 roku i mandat posła, choć nie był wtedy na czele listy PO.

Borys Budka. Kim jest jeden z najbardziej znanych polityków opozycji?

Borys Budka jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i posłem tej partii w Sejmie. Jest też szefem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej w Sejmie. W 2021 roku zrezygnował z funkcji przewodniczącego partii, gdy do kraju i do polskiej polityki wrócił Donald Tusk. Borys Budka szefem PO był od 2020 do 2021 roku. Wcześniej przez kilka lat pełnił funkcję wiceszefa PO. Był również ministrem sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz oraz posłem. Ale zanim jego kariera polityczna nabrała rozpędu, Budka przez lata był radnym Rady Miasta w Zabrzu. Budka jest aktywny w mediach, chętnie komentuje bieżące wydarzenia, udziela wywiadów i aktywnie działa w mediach społecznościowych. Jego konto na Twitterze obserwuje 274 tys. osób. On sam zaś obserwuje tylko 480 osób.

Borys Budka działał na rzecz lokatorów Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Jako radny Borys Budka dał się poznać z zaangażowania na rzecz lokatorów Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Budka jest z wykształcenia prawnikiem, co okazało się kluczowe, gdy zgłaszali się do niego mieszkańcy zderzający się z machiną spółdzielni i problemami dotyczącymi np. rozliczenia kosztów ogrzewania czy innymi interwencjami. Borys Budka jako radny angażował się też w pomoc lokatorom dawnej Huty Zabrze, sprzedanym wraz z mieszkaniami nowemu właścicielowi. I to właśnie praca w roli radnego w znacznie mierze zapewniła mu dobry wynik w wyborach do Sejmu w 2011 roku. Wówczas Budka zdobył mandat po raz pierwszy, startując z listy PO, z okręgu gliwickiego.

Borys Budka był kandydatem PO na prezydenta Gliwic. Poniósł porażkę

Niewiele osób dziś pamięta, że w 2014 roku Borys Budka był kandydatem PO na prezydenta Gliwic. Mierzył się wówczas m.in. z ówczesnym wieloletni prezydentem tego miasta Zygmuntem Frankiewiczem. Ostatecznie Borys Budka zajął w wyborach samorządowych na prezydenta Gliwic w 2014 roku trzecie miejsce. Zdobył 6192 głosy.

Borys Budka - wiek, wykształcenie

Borys Budka urodził się 11 marca 1978 roku w Czeladzi. Przez lata mieszkał w Zabrzu, potem w Gliwicach. Jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2007 roku rozpoczął praktykę zawodową jako radca prawny. Borys Budka jest doktorem nauk ekonomicznych. Doktorat obronił w 2011 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Jest nauczycielem akademickim.

Żona Borysa Budki jest od niego starsza. Jest radną w Gliwicach

Borys Budka jest żonaty. Jego żoną jest Katarzyna Kuczyńska-Budka, radna Rady Miasta w Gliwicach. Ciekawostką jest to, że żona Borysa Budki jest od niego starsza o siedem lat. Katarzyna Kuczyńska-Budka urodziła się 2 marca 1971 roku. Radną miejską została w wyborach samorządowych w 2018 roku. Podobnie jak mąż, Katarzyna Kuczyńska-Budka należy do Platformy Obywatelskiej. Borys Budka czasem pokazuje zdjęcia z piękną żoną na Twitterze.

Borys Budka ma córkę. Lena to oczko w głowie taty

Borys Budka i Katarzyna Kuczyńska-Budka mają córkę Lenę. Dziewczynka ma 10 lat i jest prawdziwym oczkiem w głowie taty. Jest też do niej bardzo podobna. Lenka to właściwie skóra zdjęta z taty polityka.

Borys Budka ma wielką pasję. To bieganie

Borys Budka jest zapalonym biegaczem, maratończykiem. Regularnie biega, bierze udział w maratonach. Silesia Marathon przebiegł w 2 godziny i 39 minut. Zajął wówczas szóste miejsce, drugie wśród osób ze Śląska. Polityk do dziś uważa to za swój wielkie sportowy sukces. Bardzo dba o siebie, jest szczupłej budowy, a regularne treningi, kilka razy w tygodniu, na pewno mu w tym pomagają. Borys Budka biega od szkoły podstawowej, a pasją biegania zaraził go nauczyciel wychowania fizycznego.

Borys Budka w krótkich spodenkach i klapkach. Tak udzielił wywiadu telewizji!

Borys Budka jest tak przywiązany do krótkich spodenek, że zdarzyło mu się w nich... udzielić wywiadu! W 2019 roku wiceszef Platformy Obywatelskiej opublikował w mediach społecznościowych fotografię, na której widać, jak udziela wywiadu ekipie telewizyjnej w co najmniej dziwnym stroju. Miał na sobie koszulę z krawatem i marynarkę, ale zamiast długich spodni założył krótkie spodenki, a eleganckie półbuty zamienił na japonki, idealne na plażę. „Kiedy doskwiera upał, a media nie odpuszczają...” – napisał wówczas Borys Budka.

Spis treści

  1. Borys Budka. Kim jest jeden z najbardziej znanych polityków opozycji?
  2. Borys Budka działał na rzecz lokatorów Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
  3. Borys Budka był kandydatem PO na prezydenta Gliwic. Poniósł porażkę
  4. Borys Budka - wiek, wykształcenie
  5. Żona Borysa Budki jest od niego starsza. Jest radną w Gliwicach
  6. Borys Budka ma córkę. Lena to oczko w głowie taty
  7. Borys Budka ma wielką pasję. To bieganie
  8. Borys Budka w krótkich spodenkach i klapkach. Tak udzielił wywiadu telewizji!
Sonda
Czy Borys Budka był lepszym szefem PO niż Donald Tusk?

Już w czwartek widzimy się w Wawrze. Klub Sosnowy ul. Trakt Lubelski 40 A ⌚️18.00 🗓️ 23.03.2023 (czwartek) Do zobaczenia 👋 https://t.co/ExpSCJ9eKK

RT @donaldtusk: Cela+ https://t.co/WhoFC7wsME

Przypominam, że Józef Kubica jest radnym sejmiku śląskiego. Rzecz jasna z listy PiS. https://t.co/Dj7vJVLMTY

RT @Platforma_org: 🔴 NA ŻYWO: Oświadczenie @donaldtusk w Wodzisławiu Śląskim https://t.co/VGDfR73eJ8

Są tacy, którzy wrócili, by walczyć o Polskę. Są tacy, którzy przyszli, by walczyć o siebie.

Kłamca-recydywista pisze o wiarygodności? Ten, który przepisał majątek na żonę, by ukryć, ile zarobił jako prezes zagranicznych banków? By ukryć nieruchomosci nabyte w dziwnych okolicznościach od Kościoła.? Niedobrze się robi od jego hipokryzji.

W Radzionkowie, przed Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR, pada jasna deklaracja premiera Donalda Tuska: uznanie języka śląskiego - języka regionalnego. To element tożsamości, kultury, dziedzictwa regionalnego, ale przede wszystkim - poczucia godności Ślązaków. https://t.co/wENv1FVS9u

O poranku energetyczne 7 km w ramach XXXVII edycji tyskiej Perły Paprocan. Mnóstwo uśmiechniętych biegaczy, niesamowita atmosfera i naładowane baterie na kolejne spotkania w województwie śląskim. https://t.co/l2qF6tMh6N

Drugi dzień na Śląsku kończymy w teatrze Korez. Poruszający monodram „Mianujom mie Hanka” z brawurową rolą Grażyny Bułki powinien obejrzeć każdy, kto chce zrozumieć trudną i bolesną historię naszego regionu. https://t.co/NBUpCSy6b4

RT @f_sterczewski: Wyobrażacie sobie nie tylko Kaczyńskiego, nie tylko Morawieckiego, ale jakiegokolwiek polityka PiS, który w otwartej deb…

Nasi Partnerzy polecają