Portfel

i

Autor: Policja Bogaci muszą głębiej sięgnąć do kieszeni

Najnowszy sondaż : Polacy chcą wyższych podatków. Jaki jest powód?

2021-05-28 7:25

Sondaż "Super Expressu" przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster pokazuje wprost - większość Polaków chce wyższych podatków. Brzmi szokująco? Już wyjaśniamy. Wyższymi daninami na państwo miałaby zostać obciążona konkretna grupa społeczna. Kto? Uczestnicy badania nie mają wątpliwości, że wszyscy, którzy zarabiają powyżej 10 tys. zł brutto miesięcznie, powinni głębiej sięgnąć do kieszeni.

Sondaż "SE": Wyższe podatki dla lepiej sytuowanych

Najnowszy sondaż "Super Expressu" nie pozostawia złudzeń - ankietowani chcą, żeby osoby zamożniejsze płacili wyższe podatki. Na pytanie, czy osoby zarabiające ponad 10 tysięcy brutto miesięcznie powinny płacić wyższe podatki niż obecnie, ponad połowa z nich odpowiedziała twierdząco (54 proc.). Przeciwnego zdania było natomiast niewiele ponad 1/3 badanych (35 proc.). Pozostałe 11 proc. nie potrafiło jednoznacznie określić się w tej kwestii.

Zdecydowana większość Polaków może co najwyżej pomarzyć o wynagrodzeniu na poziomie 10 tys. zł brutto. Takich osób jest w Polsce stosunkowo niewiele i według ponad połowy ankietowanych powinni oni głębiej sięgnąć do kieszeni. – Większość polskiego społeczeństwa jest za tym, żeby bogatsi w większym stopniu łatali dziurę budżetową, ponieważ ich to nie dotyczy – komentuje wyniki sondażu ekonomista Marek Zuber.

Nie przegap: 12 tys. złotych na dziecko. Czy ufamy obietnicy "Nowego Ładu"? Nowy sondaż "SE"

Wpisuje się to w główny kierunek Polskiego Ładu, zaprezentowanego 15 maja przez Zjednoczoną Prawicę, który zakłada zmniejszenie obciążeń podatkowych dla najmniej zarabiających, przy jednoczesnym podniesieniu podatków tym lepiej sytuowanym Polakom. – Zwiększenie obciążeń tych, którzy zarabiają powyżej 10 tys. zł, to kierunek, który jak najbardziej można rozpatrywać. Natomiast proponowany w Polskim Ładzie wzrost to trochę za dużo – ocenia ekspert.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 19–20 maja 2021 r. na próbie 1013 dorosłych Polaków.

Bogaci muszą płacić wyższe podatki

i

Autor: Super Express Bogaci muszą płacić wyższe podatki
Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Sonda
Czy popierasz podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE