Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak

i

Autor: KPRM Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak zastąpi Mateusza Morawieckiego? Ekspert nie ma wątpliwości!

2022-06-21 18:00

Miejsce Jarosława Kaczyńskiego jako wicepremiera i szefa Komitetu do spraw bezpieczeństwa ma zająć zaufany współpracownik prezesa PiS, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. – Awans dla ministra może być sygnałem, że jest on brany pod uwagę, jako potencjalny lider PiS – tłumaczy politolog Rafał Chwedoruk.

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu

Informacja o odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu nie była zaskoczeniem, bo planował on poświęcić się kierowaniu partią już kilka miesięcy temu. Przeszkodziła mu w tym wojna w Ukrainie. Otwartym pozostawało pytanie, kto zastąpi Kaczyńskiego w rządzie. – Moim następcą w randze wicepremiera będzie szef ministerstwa obrony narodowej Mariusz Błaszczak – oznajmił prezes PiS w rozmowie z PAP. Mariusz Błaszczak to od lat najbliższy współpracownik Jarosława Kaczyńskiego. Jak jego nominacja została przyjęta w PiS? – Dobrze, że misję pana prezesa Kaczyńskiego będzie kontynuowała osoba zaufana, która zajmuje się obronnością. Gratuluję ministrowi, a teraz też wicepremierowi tej nominacji – powiedział nam poseł PiS Tomasz Latos.

Nowy sondaż. Kaczyński nie będzie zadowolony. Zjednoczona Prawica wciąż na prowadzeniu, ale…

Mariusz Błaszczak awansuje - politolog ocenia

Jak ocenia zmiany w rządzie politolog Rafał Chwedoruk? – Odejście Kaczyńskiego z rządu to sygnał, że PiS nie jest pewny wygranych wyborów. Z kolei awans Błaszczaka na wicepremiera może być sygnałem, że to on, a nie jak sądzono, Mateusz Morawiecki (54 l.), wyłania się na nowego lidera PiS. Tym bardziej, że odium za ewentualne problemy społeczne, który mogą uwidocznić się na jesieni, spadnie na premiera. Błaszczak będzie zaś zapamiętany jako minister obrony w czasach międzynarodowego kryzysu – dodaje ekspert.

Express Biedrzyckiej - Marcin Kierwiński: Kaczyński to polityczny tchórz. Cały czas ucieka.
Sonda
Kogo najchętniej zobaczysz na stanowisku premiera?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE