Pięć regionów chce się odłączyć od Rosji

i

Autor: AP Pięć regionów chce się odłączyć od Rosji

Co na to Putin?

Obwód Kaliningradzki odłączy się od Rosji? Będą kolejne "Niepodległe Republiki Ludowe"?

2023-03-05 8:38

Tę sytuację można podsumować biblijnym "kto mieczem wojuje, od miecza ginie". Jak wynika z internetowego plebiscytu, aż pięć rosyjskich regionów chcą odłączenia się od Rosji. Wśród nich są Ingria, Kubań, Syberia, Ural oraz obwód Kaliningradzki, w którym aż 72 proc. zagłosowało za odłączeniem się od Federacji Rosyjskiej.

Kaliningrad odłączy się od Rosji?

W internetowych referendach według informacji organizatorów wzięło udział 5,6 mln osób. Zarówno w obwodzie kaliningradzkim, Ingrii, Kubaniu, Syberii i Uralu większość ankietowanych była za oderwaniem się od Rosji. 

72,1 proc. ankietowanych w obwodzie Kaliningradzkim znajdującym się przy granicy w Polsce odpowiedziało się za oderwaniem od Rosji. Na Uralu poparcie dla niepodległości wyniosło 68,2 proc., w Ingrii 66,2 proc., na Syberii 63,9 proc., a w Kubaniu 55,7 proc.

Organizatorzy internetowych referendów zapowiadają kolejne kroki

Co ciekawe, doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podlak podkreślał, że po tym jak Rosja przegra wojnę z Ukrainą, republiki etniczne na terenie Federacji Rosyjskiej mogą zażądać niepodległości.

- Boją się skutków naszej woli. Udane referenda to tylko pierwszy krok na drodze do samostanowienia republik. Ingria, obwód kaliningradzki, Kubań, Syberia i Ural będą wolne - napisali organizatorzy internetowych referendów.

Organizatorzy zapowiadają, że po internetowych referendach, planują kolejne kroki w celu walki o niepodległość republik. Trudno jednak stwierdzić czy mamy do czynienia ze zwyczajnym "trollingiem", akcją która ma uderzyć w Rosję, czy też realną próbą uzyskania niepodległości przez republiki etniczne.

Gen. Bogusław Pacek: Rosja znalazła się w ślepej uliczce, na końcu której jest betonowa ściana
Sonda
Zgadzasz się z tym, że Rosja się rozpadnie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany