Beata Szydło

i

Autor: ŁUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS Beata Szydło

Beata Szydło POWRACA! Mocny atak na premiera

2022-03-10 14:01

Beata Szydło od 2019 roku zasiada w Parlamencie Europejskim i na ogół trzyma się w cieniu innych ważnych polityków PiS. W ostatnich dniach jednak była premier jest bardzo aktywna. Widać, że Beata Szydło powraca do wielkiej polityki. Właśnie mocno zaatakowała byłego premiera! I to nie jednego! Oberwało się aż czterem byłym szefom rządu. W kogo uderzyła Beata Szydło? Padły bardzo ostre słowa.

Beata Szydło ostatnio nie próżnuje. Jej wzmożona aktywność na Twitterze może niepokoić politycznych przeciwników. Była szefowa rządu zdecydowanie zareagowała na zachowanie innych byłych polskich premierów: Marka Belki, Jerzego Buzka, Włodzimierza Cimoszewicza i Leszka Millera. Wszystko przez to, jak zagłosowali w Parlamencie Europejskim ws. rezolucji wzywającej do szybkiego uruchomienia mechanizmu warunkowości w budżecie UE. - PE przyjął haniebną rezolucję przeciwko Polsce. Warto nadmienić, że antypolską rezolucję wsparło czterech byłych premierów z Polski: Belka, Buzek, Cimoszewicz, Miller. Tacy ludzie kiedyś rządzili Polską - ludzie gotowi atakować własną Ojczyznę w chwili największego zagrożenia - oceniła bez ogródek Beata Szydło, która już dzień wczesniej zwracała uwagę na kłopotliwą dla Polski rezolucję. - Trwa wojna, Polska udziela wielkiej pomocy uchodźcom z Ukrainy, a tymczasem dziś w Parlamencie Europejskim ma być podjęta kolejna próba wydania rezolucji przeciwko Polsce. Kolejny raz będzie nawoływane do zablokowania pieniędzy dla Polski. To absurd - przekonywała. 

NIE PRZEGAP: Szokujące doniesienia o 16-letnim Putinie. Na jaw wychodzą DZIWNE fakty z młodości

Dalsza część tekstu pod galerią, w której zobaczysz, jak Beata Szydło zmieniła się od czasów premierowania

Co ciekawe od głosu wstrzymali się politycy Platformy Obywatelskiej. - Mieliśmy spotkanie delegacji i ustaliliśmy, że to jest czas wojny i to nie jest moment na takie rezolucje. Po drugie, rezolucja ma charakter opinii, ale nie odnosi się do wytycznych, które zostały przyjęte przez KE w zeszłym tygodniu w środę. One są bardzo konkretne. Intencją liderów było - i o tym rozmawialiśmy na spotkaniu grupy - że będziemy odnosić się do wytycznych, a nie do sytuacji z przeszłości. Uważamy, że także z merytorycznego punktu widzenia ta rezolucja nie powinna mieć miejsca - tłumaczył Andrzej Halicki. 

Sonda
Czy Beata Szydło byłaby dobrym prezydentem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE