Beata Szydło

i

Autor: Radosław Nawrocki/FACEBOOK Beata Szydło

Przerażająca wizja

Beata Szydło bije na alarm: Unia zaleje Polskę niebezpieczną żywnością!

2024-12-05 13:20

Była premier Beata Szydło w ostrych słowach skrytykowała planowaną umowę handlową Unii Europejskiej z krajami Ameryki Południowej, skupionymi w organizacji Mercosur. Na platformie X zarzuciła przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, że forsuje projekt, który może doprowadzić do katastrofy europejskiego rolnictwa, w tym polskiego.

Według Beaty Szydło, umowa z Mercosur pozwoli na import żywności, która nie spełnia unijnych standardów, co odbije się nie tylko na sytuacji europejskich rolników, ale także na bezpieczeństwie konsumentów: „Żywność z Ameryki Południowej nie spełnia dotychczasowych unijnych standardów. Bruksela przez dekady nakładała na europejskich rolników coraz więcej regulacji, a teraz jest gotowa zalać UE żywnością niespełniającą tych norm” – napisała była premier.

Szydło ostrzega, że decyzje forsowane przez von der Leyen to przykład ignorowania głosu rolników oraz mieszkańców Unii Europejskiej.

Funkcjonariusze CBA weszli do budynku fundacji Lux Veritatis. Cios tuż przed urodzinami Radia Maryja

„Unia staje się prywatnym folwarkiem”

Była premier nie przebierała w słowach, oskarżając Ursulę von der Leyen o działania na korzyść Niemiec: „Przeciwko umowie z Mercosur jest wiele krajów UE, ale Niemcy są za, więc von der Leyen chce doprowadzić do jej zawarcia – bez oglądania się na Radę Europejską, Parlament Europejski czy mieszkańców Unii”.

Według Beaty Szydło Unia Europejska zmienia się w „prywatny folwark wąskiej grupy zblatowanych urzędników”, co zagraża interesom państw członkowskich.

Umowa z Mercosur – co to oznacza dla Polski?

Planowana umowa między Unią Europejską a krajami Mercosur, takimi jak Brazylia, Argentyna, Paragwaj i Urugwaj, ma na celu ułatwienie wymiany handlowej. Jednak jej przeciwnicy wskazują na liczne zagrożenia, w tym zalanie europejskiego rynku tańszą żywnością, która może być produkowana z pominięciem rygorystycznych norm środowiskowych i zdrowotnych obowiązujących w UE.

Polscy rolnicy już teraz borykają się z trudnościami, a dodatkowa konkurencja z Ameryki Południowej mogłaby pogłębić ich problemy finansowe.

Rolnictwo kontra globalizacja

Słowa Beaty Szydło wpisują się w szerszy kontekst debaty o roli rolnictwa w globalizującym się świecie. Wzrost importu żywności spoza UE może oznaczać niższe ceny dla konsumentów, ale jednocześnie rodzi obawy o jakość i wpływ na lokalne rynki.

Czy Unia Europejska postawi na wolny handel kosztem europejskiego rolnictwa? Dla Beaty Szydło odpowiedź jest jasna – jeśli umowa z Mercosur wejdzie w życie, polscy rolnicy staną przed ogromnym wyzwaniem.

Poniżej galeria zdjęć Beaty Szydło. Zapraszamy!

Sonda
Czy umowa UE z Mercosur zaszkodzi polskim rolnikom?

Nasi Partnerzy polecają