Bartłomiej Wróblewski

i

Autor: materiały prasowe

PILNE! Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski oficjalnie kandydatem na RPO

2021-03-15 10:42

Bartłomiej Wróblewski kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich! To oficjalne! Poseł PiS na konferencji prasowej powiedział jasno i dobitnie. - Zdecydowałem się kandydować na funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich - ogłosił poseł partii rządzącej. - Jestem do tej funkcji przygotowany z racji wykształcenia, z racji pracy zawodowej oraz z racji doświadczenia społecznego - powiedział, a następnie począł wymieniać kompetencje pozwalające mu na piastowanie tej ważnej funkcji.

Bartłomiej Wróblewski podkreślił, że jest znany z racji swojej pracy parlamentarnej. - Jestem osobą pracowitą, konsekwentną, niezależnie myślącą - zapewnił polityk. Przypomniał, że ma wykształcenie prawnicze. - Osoby wykluczone i dyskryminowane zawsze będą w centrum mojego zaangażowania - oznajmił Wróblewski. - To przede wszystkim osoby niepełnosprawne, seniorzy, emeryci, renciści, osoby borykające się z problemami mieszkaniowymi - dodał. - Będę działał na rzecz poprawienia sytuacji ekonomicznej kobiet. W szczególności jeśli chodzi o zabezpieczenie emerytalne i równość płac - kandydat PiS.

Wskazywał, że zadaniem RPO z jednej strony jest strzec praw i wolności przed zagrożeniami, które mogą się pojawić, ale z drugiej strony - współpraca z różnymi organami władzy publicznej, żeby zapobiec naruszeniom tych praw.

Wróblewski stwierdził, że ostatnie tygodnie pokazują, że zagrożenia dla praw i wolności jednostki płyną nie tylko ze strony władzy publicznej, ale również z innych źródeł. - Myślę tu na przykład o globalnych koncernach medialnych czy farmaceutycznych. Ostatnie miesiące stoją pod znakiem dyskusji nt. wolności w internecie. Rzecz niezwykle istotna, bo to gwarancja wielu naszych wolności - mówił poseł PiS.

- Widzimy jak wielkie zagrożenia mogą płynąć także ze strony koncernów farmaceutycznych - dodał. 

Polityk podkreślił, że trzecim obszarem, skąd mogą płynąć zagrożenia dla praw i wolności jednostki są inne osoby. - Wszyscy pamiętamy i wiemy, jak wiele krzywdy spotkało mieszkańców Warszawy, ale i innych polskich miast w wyniku dzikiej reprywatyzacji. Cały czas słyszymy doniesienia dotyczące nadużyć ze strony osób, firm zajmujących się lichwą - wskazywał Wróblewski.

- Pomoc drugiemu człowiekowi musi uwzględniać różnorodność zagrożeń, które w dzisiejszym świecie się pojawiają - oświadczył kandydat na RPO.

- Jeśli zostanę Rzecznikiem Praw Obywatelskich będę się starał pomóc każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku, niezależnie od przekonań politycznych, niezależnie od zapatrywań światopoglądowych, niezależnie od stanu zdrowia, niezależnie od orientacji. Nikt nie może być w Polsce dyskryminowany - oświadczył Wróblewski.

>>>NIE PRZEGAP:

>Kim jest Bartłomiej Wróblewski? Szokująca biografia! Wiemy, co robił za granicą

Polityk PiS znany jest ze swoich radykalnie prawicowych poglądów, szczególnie w sprawach aborcji. Polityk zasłynął tym, że to on przewodził grupie posłów, którzy w zeszłym roku złożyli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o sprawdzenie konstytucyjności aborcji wykonywanych z powodu ciężkich wad płodu. O Bartłomieju Wróblewskim niedawno głośno było także z powodu tego, że postawił się Jarosławowi Kaczyńskiemu i zagłosował przeciw tzw. "Piątce dla zwierząt". Za karę został zawieszony w prawach członka PiS. Później znów jego notowania poszły w górę. O tym, że Bartłomiej Wróblewski ma być kandydatem na RPO mówiono już jesienią. Wtedy jednak nic z tego nie weszło, choć - jak informowała "Gazeta Wyborcza" - polityk miał dostać informację z partii, że jego kandydatura nie została przekreślona definitywnie. Tak też się stało, a Wróblewski został nowym kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich. 

>>>CZYTAJ WIĘCEJ;

>Starsza pani nie zostawiła suchej nitki kandydacie na RPO. ZRUGAŁA go jak małe dziecko! [WIDEO]

>Bartłomiej Wróblewski jednak nie będzie RPO? Złowróżbne słowa senatora PSL

>Kukiz spotkał się z Kaczyńskim! Co oni kombinują?! Wyciekły szczegóły. WIEMY jakie!

Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Rządzą nami nieudacznicy i złodzieje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE