Antoni Macierewicz

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Antoni Macierewicz

Jest nagranie

Awantura w Sejmie po poprawce Macierewicza. Chciał połączyć terrorystyczną Rosję z katastrofą smoleńską

2022-12-02 7:18

Dawno nie było takich emocji w Sejmie! W czwartek (1 grudnia) politycy mieli głosować nad projektem uchwały o uznaniu Rosji za państwo sponsorujące terroryzm. Choć początkowo posłowie wydawali się zgodni w tym temacie, poprawka wprowadzona przez Antoniego Macierewicza wywołała ogromne zamieszanie i awanturę…

Poprawka Antoniego Macierewicza

Podczas debaty nad projektem reprezentacji klubów wyrażali swoje poparcie. W projekcie podkreślano, że Rosja dopuszcza się aktów terroru na Ukrainie, takich jak zbiorowe egzekucje, przemoc czy tortury kobiet oraz dzieci. Wszystko zmieniło się, gdy ogłoszono poprawkę zgłoszoną przez Antoniego Macierewicza: „Federacja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna za zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych (lot MH17) w lipcu 2014 r., kiedy to zginęło 298 pasażerów i członków załogi, oraz za katastrofę samolotu polskich sił powietrznych (lot 101) w Smoleńsku (Rosja) w kwietniu 2010 r., w której zginęło 96 osób znajdujących się na pokładzie, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, urzędnicy polskiego rządu, wysocy rangą dowódcy wojsk polskiego i NATO oraz członkowie polskiego parlamentu” – głosiła.

Awantura w Sejmie

To od razu wywołało burzę wśród polityków opozycji, a w trakcie głosowania zerwano kworum, nie uzyskując rozstrzygnięcia kwestii Rosji. - Ten rząd kompromituję Polskę! W Senacie nie było problemu, a tu nagle w ostatniej chwili Macierewicz - za zgodą Kaczyńskiego - doprowadził do tego, że uchwała nie została przyjęta! Rząd nie ma nawet większości do kworum. Macierewicz i Kaczyński skompromitowali Polskę. Za to mu się należy order z Kremla – grzmiał polityk KO Borys Budka po zakończeniu posiedzenia. - Nagle odwrócili całą sytuację w Sejmie. Polska to teraz państwo, w którym Sejm nie uznał Rosji za państwo terrorystyczne. Rosja to państwo, które codziennie bombarduje ludzi! Jesteśmy oburzeni! Nie potrafię ocenić zachowania Macierewicza i jedna osoba jest tu winna - Macierewicz. On nacisnął na cały PiS, oni wycofali się zuchwały, którą wczoraj z nami przygotowali – wtórował mu Paweł Kowal z KO. Do sprawy odniósł się także Antoni Macierewicz. - Nie powiem, że jestem wstrząśnięty zachowaniem się tego co naprawdę jest formacją prorosyjską, nie robi to na mnie specjalnego wrażenia – mówił.

Sonda
Lubisz Antoniego Macierewicza?
Express Biedrzyckiej - Kazimierz KRUPA

W sejmie kłótnie, a tymczasem portfele Polaków coraz chudsze!

Która grupa straci najwięcej? Posłuchaj, czy do niej należysz!

Listen to "Ta grupa najbardziej oberwie po kieszeniach. Ekspert ostrzega! EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany