Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Prezes PiS bohaterem wielkiej draki

Awantura po słowach Kaczyńskiego o... Bidenie? "Niepotrzebnie to powiedział"

2023-02-22 16:51

O kontekst tych słów politolodzy będą się kłócić jeszcze przez bardzo długie lata… Padły one po wystąpieniu prezydenta USA Joe Bidena (81 l.) w Warszawie. – Nic nie powiedział – to cytat z wypowiedzi prezesa PiS z filmiku opublikowanego po przemówieniu amerykańskiego prezydenta w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim.

Nagranie stało się przebojem

Wtorkowe przemówienie amerykańskiego prezydenta w Warszawie podzieliło Polaków na jego entuzjastów oraz na rozczarowanych słowami Joe Bidena, gdyż ci oczekiwali czegoś więcej. – Nic nie powiedział – tak miał stwierdzić na gorąco prezes PiS Jarosław Kaczyński (74 l.), schodząc z trybun honorowych po przemówieniu. Nagranie z tą wypowiedzią udostępnił w sieci Bart Staszewski, działacz społeczny i aktywista LGBT, który także został zaproszony na przemówienie.

Biden wyrwał PiS z samozadowolenia? Leszek Miller komentuje wizytę prezydenta USA

Opozycja wykorzystała słowa prezesa

Na nagraniu widać, jak Kaczyński przechodzi obok byłego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego (72 l.) i nagle wypowiada cytowane wyżej zdanie. Chociaż nie ma pewności, o czym dokładnie mówi lider PiS, jego słowa oburzyły polityków opozycji. – Oto cały prezes Kaczyński, który najważniejsze wydarzenie polityczne i historyczne ocenił we właściwy dla siebie sposób. Jego arogancja i poczucie wyższości są nieuzasadnione – mówi „Super Expressowi” europoseł KE Bartosz Arłukowicz (52 l.). – Dla mnie zarówno przemówienie, jak cała wizyta Bidena w Kijowie i Warszawie są znaczące i wzruszające – dodaje polityk PO.

Duda ujawnił, co usłyszał od Zełenskiego w przeddzień wojny. Włos się jeży

Prezes żartował?

Politycy PiS unikają komentarzy o wypowiedzi swojego szefa. Jeśli zabierają głos, bronią Kaczyńskiego. „Oho, widzę desperackie poszukiwanie czegoś, co przysłoni blamaż »spotkań« opozycji. (…) pompowanie pseudoaferki w sytuacji, gdy na nagraniu doskonale widać, że PJK mówi coś żartem…” – napisał na Twitterze poseł Radosław Fogiel (41 l.).

Biden nie przyjechał, aby coś powiedzieć

A co o słowach szefa PiS sądzą eksperci? – Kaczyński niepotrzebnie to powiedział, bo Biden nie przyjechał tu po to, żeby coś powiedzieć. On coś zrobił. Wizytą w Kijowie pobudził ducha obrony Ukraińców, przywiózł im obietnicę konkretnego militarnego wsparcia i zagrał na nosie Putinowi – tłumaczy politolog Kazimierz Kik (76 l.).

T.SIEMONIAK: SAMA EUROPA JEST ZA SŁABA ŻEBY PORADZIĆ SOBIE Z ROSJĄ
Sonda
Wizyta Joe Bidena w Polsce...

Kogo chce "zniszczyć" Jarosław Kaczyński?

Posłuchaj rozmowy o niepokojących zapowiedziach prezesa PiS.

Listen on Spreaker.