Monika Pawłowska

i

Autor: Adrian Grycul/Wikipedia

Miał grozić śmiercią!

Atak na biuro posłanki PiS. Ujęto napastnika, zaskakujące informacje

2022-10-28 12:07

Niestety, atmosfera politycznego sporu im bliżej wyborów, tym bardziej się zagęszcza. Po tym, jak do siedziby PiS przy Nowogrodzkiej chciał wtargnąć agresywny 20-latek, przekonujący, że musi porozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim (w międzyczasie grożąc śmiercią ochroniarzowi), doszło również do podobnego incydentu w biurze posłanki PiS Moniki Pawłowskiej. Do środka wszedł tam agresywny mężczyzna, który zaczął grozić pracownikom. Policja ujęła już napastnika. Informacje o nim mogą zaskakiwać...

Monika Pawłowska pisała na swoim Twitterze, że do jej biura poselskiego wtargnął agresywny mężczyzna. Po wejściu miał grozić śmiercią pracownikom. Wśród gróźb znalazły się zniszczenie biura, bezpośrednie deklaracje pozbawienia ludzi życia oraz... utopienie w szambie. - Mężczyzna wtargnął dzisiaj do mojego biura poselskiego we Włodawie i groził śmiercią mojemu pracownikowi. Krzyczał, że „biuro zostanie zniszczone” a moją pracownicę „utopi w szambie, gdzie zginie”. Obecnie pracownica przebywa na policji i składa zawiadomienie w tej sprawie - opisała Pawłowska. - Po prostu nie ma słów, którymi można opisać to, co czuję ja, a przede wszystkim moi współpracownicy i rodzina. Na szczęście nikomu nic się nie stało - dodawała.

Nowe informacje o napastniku

Policja zatrzymała już agresora. Jak się okazało, jest on już w kwiecie wieku, gdyż ma 71 lat, a jego zdrowie nie jest w najlepszym stanie. Podinsp. Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie przekazała, że mieszkaniec Włodawy został zatrzymany w czwartek. – Trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Następnie lekarz stwierdził, że istnieje zagrożenie jego życia, zdrowia i został przewieziony do szpitala w Chełmie, gdzie obecnie przebywa – powiedziała funkcjonariuszka. Policja włodawska dodała przy tym, że mężczyzna wcześniej wielokrotnie przychodził do tego biura. Korzystał tam z porad prawnych i w środę po pierwszy raz „zachował się w taki sposób, że spowodowało to złożeniem zawiadomienia o przestępstwie”. 

Podinsp. Szymańska wyjaśniła także, że postępowanie prowadzone jest w sprawie kierowania gróźb karalnych pod adresem 35-latki. Jest to przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia. – Jest ono ścigane na wniosek, i taki wniosek o ściganie 35-latka złożyła – uzupełniła funkcjonariuszka. Przyznała również, że sprawca jest znany policji, jak też innym instytucjom do których wielokrotnie kierował różnorodne pisma, wyrażając swoje niezadowolenie z ich funkcjonowania. 

Sonda
Czy spotykasz się z agresją ze stronych innych ludzi?
Atak na siedzibę PiS! "Wołaj Kaczyńskiego, bo cię zabiję"

Polacy są wściekli na polityków? Wystarczy posłuchać!

Włącz dźwiękowy zapis kłótni przed spotkaniem z Jarosławem Kaczyńskim!

Listen to "POKŁÓCILI SIĘ na spotkaniu z Kaczyńskim. Jesteście jak PSY! Kulisy wizyty prezesa PiS w Pabianicach" on Spreaker.