Policja

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Zgierz

Atak na biuro posła PiS Marka Matuszewskiego w Zgierzu! Zniszczono szyld i fasadę budynku

2023-08-07 14:06

W Zgierzu (woj. łódzkie) zniszczono szyld i fasadę biura posła PiS Marka Matuszewskiego. Dewastację elewacji i baneru potwierdziła miejscowa policja. Szukamy sprawców - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik zgierskiej policji asp. Robert Borowski.

Szyld i fasadę biura poselskiego Marka Matuszewskiego w Zgierzu (Łódzkie) zniszczono najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę lub w niedzielę - ustalili policjanci, których powiadomiono o dewastacji biura parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości. - Zdewastowano baner promocyjny. Na elewacji pojawił się wulgarny napis - podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik zgierskiej policji asp. Robert Borowski. Jak zapewnił funkcjonariusz: - Szukamy sprawców.

Poseł Marek Matuszewski w rozmowie z TVP Info, powiedział, że jego zdaniem za aktem wandalizmu stać mogą sympatycy PO: - Każdy, kto obserwuje, jak wyglądają wiece i spotkania PO widzi, że jest tam pełno agresji. Widocznie ten zwolennik czy zwolennicy PO w ten sposób rozładowali te emocje. (...) Niech PO pokaże program, a nie mówi agresją na swoich wiecach. To powoduje, że ich zwolennicy atakują biura posłów czy senatorów PiS. To po prostu niewyobrażalne. Tamta strona stosuje metody reżimowe, dyktatorskie - mówił.

Wieczorny Express - Ksiądz Kazimierz Sowa