Arkadiusz Mularczyk

i

Autor: Piotr Piwowarski/Super Express Arkadiusz Mularczyk

NADAJE SIĘ?

Arkadiusz Mularczyk zostanie nowym wiceszefem MSZ? O nim się mówi

2022-10-17 8:43

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk ma największe szanse na objęcie stanowiska wiceministra spraw zagranicznych po Szymonie Szynkowskim vel Sęku - tak wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarła Polska Agencja Prasowa, powołująca się na źródła w Prawie i Sprawiedliwości.

Poseł Mularczyk zostanie nowym wiceszefem MSZ? Najświeższe informacje

Poseł Arkadiusz Mularczyk, który stoi na czele zespołu odpowiedzialnego za opracowanie raportu o reparacjach wojennych od Niemiec - raport został zaprezentowany we wrześniu - ma największe szanse na objęcie wakatu w resorcie spraw zagranicznych po Szymonie Szynkowskim vel Sęku. Decyzja ws. zajęcia miejsca przez Mularczyka ma zapaść w najbliższych dniach, podaje PAP.  W minioną środę (12 października) prezydent Andrzej Duda odwołał Konrada Szymańskiego z funkcji ministra ds. Unii Europejskiej, w czwartek (13 października) - powołał jego następcę - dotychczasowego wiceministra spraw zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka.

Arkadiusz Mularczyk zasiada aktualnie w sejmowej komisji spraw zagranicznych, której jest wiceprzewodniczącym. Koordynował też prace nad raportem o wojennych stratach Polski spowodowanych przez Niemcy; jest przewodniczącym rady Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego. Ponadto jest wiceprzewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa, a także przewodniczącym delegacji polskiego Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Sonda
Czy jesteś za tym, by Niemcy wypłaciły reparacje?
Express Biedrzyckiej - dr Małgorzata Bonikowska: Niemcy mają kaca, wiedzą, że zbłądzili
Listen to "Duże ryzyko wzrostu inflacji z początkiem roku. Chcemy ZAMROZIĆ ceny energii - A.Soboń [SEDNO SPRAWY]" on Spreaker.