POLITYCY TO ZAPALENI SPORTOWCY

Antoni Macierewicz z gracją skoczył do wody! Echem odbił się głośny plusk [ZDJĘCIA]

2022-12-03 4:06

Podczas mundialu emocje sportowe udzielają się także politykom, zwłaszcza tym, którzy grają lub kiedyś grali w piłkę. Należą do nich m.in.: były premier Donald Tusk (65 l.), minister sportu Kamil Bortniczuk 39 l.) - były zawodnik GKS Głuchołazy, i niedoszły piłkarz - europoesł Patryk Jaki (37 l.). Sprawdziliśmy, jakie dziedziny sportu uprawiają znani politycy! Jedna z nich jest szczególnie ciekawa, to skoki do wody w wykonaniu Antoniego Macierewicza (74 l.).

Morawiecki to miłośnik pingo-ponga, a Tusk haratania w gałę

Jedną z najbardziej popularnych wśród polityków aktywności jest jazda na nartach. To domena „pierwszego narciarza RP” - prezydenta Andrzeja Dudy (50 l.) oraz byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (68 l.) i jego żony Jolanty (67 l.). Premier Matusz Morawiecki (54 l.) jest z kolei miłośnikiem tenisa stołowego - w młodości miał nawet szansę na karierę w tej dziedzinie. Z kolei wiceszef PO Borys Budka biega od 13 roku życia, nie ustępując w treningach maratończykom. Niewielu zapewne wie, że marszałek senior obecnej kadencji Sejmu Antoni Macierewicz (74 l.) uprawia skoki do wody. Jeśli chodzi o posłów Lewicy to najbardziej aktywny jest Robert Biedroń (46 l.), który regularnie bywa na siłowni.

Za sportem tęsknią politycy, którzy namiętnie uprawiali go w młodości. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (52 l.) trenował boks, a europosłanka Elżbieta Rafalska (67 l.) była koszykarką w Pogoni Wschowa. NIŻEJ ZOBACZYCIE, JAK POLITYCY UPRAWAIAJĄ SPORT:

Awantura w Sejmie! Klaudii Jachirze zabrano telefon. Jest nagranie!
Nasi Partnerzy polecają