Anna Maria Siarkowska

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI Anna Maria Siarkowska

Anna Siarkowska przechodzi do Solidarnej Polski. To policzek dla Kaczyńskiego

2022-05-12 13:36

Anna Maria Siarkowska najwyraźniej dystansuje się od Prawa i Sprawiedliwości. - Przechodzi do Solidarnej Polski - powiedział Zbigniew Ziobro. Dla Jarosława Kaczyńskiego to zapewne potężny cios, bo formacja Ziobry to w pewnym sensie konkurencja dla PiS.

Anna Siarkowska teraz w Solidarnej Polsce

- Mam radosną informację do przekazania, że Solidarna Polska się rozwija - powiedział lider SP Zbigniew Ziobro ogłaszając dołączenie Anny Marii Siarkowskiej do swojej partii. Będzie 20 parlamentarzystą tego ugrupowania. 

Ziobro podkreślił, że jest to doświadczona parlamentarzystka. - Poza tym, że jest cenionym i szanowanym posłem swego okręgu, poza tym, że podziela system wartości, który leży u podstaw Solidarnej Polski, odwołując się do dziedzictwa chrześcijańskiego i naszego spojrzenia na miejsce Polski w Europie, oprócz tego, że wnosi wielką pasję w walce o sferę wolności i praw człowieka - powiedział minister podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Na swoim profilu na Twitterze wstawił wspólne zdjęcie z nową posłanką Janusz Kowalski, pisząc, że ma “wielki szacunek do Anny Siarkowskiej i jest dumny, że razem skutecznie zatrzymali segregację sanitarną w Polsce”.

Nóż w serce prezesa?

Dla polityków nie  było to zdziwienie, już od pewnego czasu mówiło się o tym transferze. Siarkowska od dłuższego czasu była blisko polityków związanych z ugrupowaniem Zbigniewa Ziobry, obie strony łączyła niechęć do ostrych obostrzeń pandemicznych, o której wspomniał Kowalski.

Odejście Siarkowskiej to policzek dla Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości. Tym bardziej, że dzień wcześniej na mobilizacyjnym spotkaniu klubu partii, prezes nawoływał do jedności. 

Express Biedrzyckiej 12.05 (gen. Bogusław Pacek, prof. Antoni Dudek, Jan Strzeżek) Sedno Sprawy: Marek Sawicki
Sonda
Czy zjednoczona opozycja ma szansę pokonać PiS w kolejnych wyborach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE